SONY DSC23 лютого 2017 року Національна платформа МСБ зібрала представників громадських об`єднань та бізнес-асоціацій на конференцію «2017-2020. Що очікувати ринку МСБ в Україні та шляхи виживання».

Всього до конференції приєдналися більше 90 осіб. Серед яких представники ГО «Молодь та підприємництво», ГО «Громадський центр «Еталон», Асоціації приватних роботодавців, Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України, ТОВ «ПРЯМІ ІНВЕСТИЦІЇ», ГО «Бізнес-Союз «Порада», ГО «Спілка підприємців, орендарів та власників Сумської області», Фундації ім. князів-благодійників Острозьких» та інші.

Конференція розпочалася із вручення сертифікату Представниками Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE) про передачу веб-ресурсу «Нацплатформа МСБ» Національній організації роздрібної торгівлі (ГС «НОРТ»), як представнику Коаліції українських бізнес-об’єднань, яка виграла тендер щодо передачі порталу.

Після чого голова спілки «НОРТ» Юрій Бондарєв вручив дипломи НАЙКРАЩИМ за результатами голосування Нацплатформи МСБ за підсумками 2016 року. Цікаво, що на чолі у всіх трьох номінаціях – Асоціація приватних роботодавців із керівником Олександром Чумаком, який отримав перемогу також і в номінації «Лідер року серед керівників ГО 2016».

SONY DSCОлександр Чумак виступив з доповіддю про штрафи у розмірі 320 000 гривень. Розповів про практику консультацій, що проводиться щодо сплати ЄСВ. З цього приводу, 21 лютого 2017 року у Харкові відбувся Круглий стіл «2017-2020. Що очікувати ринку МСБ в Україні та шляхи виживання». Щодо цього питання у регіоні проведено 5 семінарів. Активно ведеться діалог з місцевою владою.

Надія Бедричук (Українська асоціація прямого продажу) говорила про необхідність максимально полегшити початок бізнесу для малих підприємців, про ЄСВ та РРО, які удорожчують заснування власного бізнесу, про податкову міліцію, податки та про ризиковане рішення бути підприємцем в таких умовах.

SONY DSCЗ гарячою промовою виступила Ірина Березенець (ГО «Сяйво Сіверщини») про податковий кодекс, касові апарати та закликала самим підприємцям створювати закони.

Світлана Іченська (Спілка підприємців, орендарів та власників Сумської області) говорила про необізнаність підприємців та про майбутнє, що чекає на податкову систему.

Олена Єрьоменко, Бізнес-Союз «Порада» міста Запоріжжя, розповіла про можливі наслідки змін у законодавстві для бізнесу Запорізької області і що роблять представники бізнесу для вирішення актуальних питань. Пані Олена закликала вести переговори з регіонами. На даний момент в Запоріжжі створена мобільна група, яка не допускає до планових перевірок.

 

«Ми і весь бізнес хоче працювати по-білому і спати спокійно, але при цьому ми хочемо, щоб нас запитували», – говорить пані Олена стосовно того, що влада повинна узгоджувати усі законопроекти щодо підприємництва із підприємцями.

 

Поки дискусія розгорталася, від Верховної Ради поступила новина про відміну реанімації податкової міліції, що викликала овації у присутніх.

Далі йшлося про не менш важливе. Про так звані «драконівські» штрафи та ази, про які має знати кожен підприємець, щоб себе захистити в разі перевірки, розповів Юрій Радзієвський (керуючий партнер АБ «Радзієвський та партнери»).

«Підприємець має право не допускати до проведення перевірки», – говорить Юрій Радзієвський.

 

Презентація

З темою монополії на ринку енергоносіїв та про проблеми підключення до енергомереж виступив виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук. Пан Дмитро розповів про методику щодо доступу до електромереж.

Презентація

Олег Гетьман (координатор податкової групи РПР) представив дослідження щодо спрощеної системи оподаткування та РРО:

«Проблема контролю в українських реаліях повністю перехрещує ідею вигоди від тотальної фіскалізації. Запровадження обов’язкового використання РРО для усіх суперечить ідеології реформи та підриває її головні складові. Можна стверджувати, що у разі такої спроби, реформу буде поховано, бо не вдасться позбутися всеохоплюючої корупції у ДФС, відтак ця хвороба розповсюджуватиметься і на інші підрозділи. Пропозиції щодо тотальної фіскалізації готівкових розрахунків в Україні не ґрунтуються на доказах ефективності (згідно аналізу результатів фіскалізації розрахунків у двадцяти країнах світу, проведеного дослідниками МВФ), натомість несуть беззаперечні економічні втрати та інші, ще більш важливі, негативні наслідки».

Презентація

Далі слухали про «хмарну фіксацію» та чому це «зручно».

«Зараз великою проблемою є неможливість контролювати чеки в роздрібному та малому бізнесі. Причиною тому є небажання підприємців сплачувати великі кошти за обладнання та обслуговування касових апаратів», – зазначив Євген Крекотень (директор ТОВ «Зручний сервіс», експерт робочої групи з розробки законопроекту з хмарної фіксації).

Презентація

SONY DSCВиступи експертів завершила Наталія Баландіна, старший консультант з питань політики розвитку МСП проекту EU4Business/FORBIZ, яка розповіла про процес роботи над Стратегією малого та середнього підприємництва в Україні до 2020 року та складання плану її реалізації, що зроблено і що буде далі.

 

Інфографіка

Найгарячішою частиною конференції виявилася робота в групах.

Після основної частини учасники поділилися на секції:

  • Регулювання ринку праці. Штрафи: що робити?
  • Як побороти монополію на ринку енергоносіїв.
  • Стратегія малого та середнього підприємництва в Україні до 2020 року.
  • Хмарна фіскалізація.

Загалом, конференція виявилася дуже продуктивною. Її учасники підсумували захід голосуванням щодо звернення до влади із наступних питань:

  • неспівставних штрафних санкцій для підприємців щодо порушень трудового законодавства та недопущення до проведення перевірок;
  • завищених та необґрунтованих тарифів щодо приєднання об’єктів до електромереж (постанова НКРЕКП № 148 від 31 січня 2017 «Про встановлення величини питомої вартості нестандартного приєднання електроустановок до електричних мереж на 2017 рік»).

Лист до Голови Верховної Ради та голів партійних фракцій

Лист до Прем`єр-Міністра

Нацплатформа МСБ дякує всім, хто долучився до конференції, та інформуватиме про подальші результати роботи.

Джерело: platforma-msb.org

You may also like

Leave a reply