Міністерство охорони здоров’я спростувало інформацію щодо штрафів для власників генераторів за перевищення рівня шуму під час роботи приладів із посиланням на санітарно-гігієнічні норми України, роз’яснивши, що під час ліквідації аварійних та надзвичайних ситуацій санітарні норми щодо перевищення рівня шуму не застосовуються.

Статтею 32 Закону України «Про систему громадського здоров’я» встановлено, що шум на захищених об’єктах під час здійснення будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівні, встановлені державними медико-санітарними нормативами для відповідного часу доби. Допустимі рівні звуку в приміщеннях житлових будинків становлять 35-55 дБА вдень та 25-35 дБА вночі, а на території житлової забудови – 50-60 дБА вдень та 40-50 дБА вночі (наказ Міністерства від 22 лютого 2019 р. № 463).

При цьому зазначені вимоги не застосовуються під час ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій, а також у випадках, наприклад, коли шумні прилади та інше обладнання забезпечують життєдіяльність житлових і нежитлових громадських будівель.

Детальніше з роз’ясненням можна ознайомитись за посиланням.

Джерело: Lexinform

You may also like

Comments are closed.