Fairo – міжнародний фінтех стартап, який розробляє сервіси управління фінансами та ведення бухгалтерії, залучив €2 млн від свого чинного інвестора Raiffeisen Bank International. Команда розробила мобільний застосунок та запустила його в Україні у 2020 році, а зараз виходить і на ринки інших європейських країн. Цей раунд інвестицій піде на підтримку українського напрямку.

Залучення інвестицій в межах цього раунду були нетиповими, бо відбувалися під час війни, однак цим рішенням інвестор підтвердив віру в потенціал України та перспективи розвитку підприємництва в країні. Під час перемовин з інвесторами команда Fairo робила акцент на показниках ринку, які за останні кілька місяців стабілізувалися, та позитивній динаміці IT-ринку в Україні. Згідно з результатами дослідження Українського Фонду Стартапів український ринок IT дійсно показав значний зріст у лютому 2022 року попри початок війни: єдиний місячний показник експорту був на 31% вище ніж у січні 2022 року, що доводить неабияку стійкість галузі. А розвиток IT-сектору за останні кілька місяців дає всі підстави очікувати приблизно $1,96 млрд доходів від експорту на кінець третього кварталу 2022 року. 

Українська фінтех індустрія залишається цікавою для інвесторів навіть попри війну. Загалом в Україні останнім часом активно розвивається сектор цифрового банкінгу. Українці готові відкривати новий бізнес та повертатися до підприємницької діяльності. При цьому, враховуючи масове переміщення людей та обмеженість доступу до відділень традиційних банків, існує значна потреба у відкритті рахунків онлайн для отримання платежів та подальшого розрахунку за допомогою цифрових карток.

“Fairo надає послуги цілодобово тисячам українських підприємців і ми бачимо, що більшість вже адаптувалися до умов війни, перебралися у безпечні місця і готові продовжувати вести бізнес, і їм потрібні українські фінтех-продукти. Наш чинний інвестор Raiffeisen Bank International знає всі поточні цифри ринку та проєкту, постійно на зв’язку з самого початку війни, бачить перспективу і має віру у проєкт. Тому прийняв рішення зробити значну інвестицію в українську фінтех індустрію під час війни. Завдяки цій підтримці ми зберегли всю українську команду”, — коментує Андрій Гідулян, виконавчий директор Fairo.

Засновники планують витратити основну частину залучених інвестицій на підтримку української команди та супроводження клієнтів-підприємців, при цьому продовжуючи вдосконалювати вже наявні сервіси.

Про Fairo:

Фінтех-стартап Fairo – мобільний застосунок для приватних підприємців, який допомагає вести й контролювати фінанси на ходу, створений за підтримки Raiffeisen Bank International. Fairo — єдиний застосунок на ринку України, який поєднує банківські та небанківські послуги: відкриття рахунків у банку, випуск цифрових карток, налаштування інтеграції з банками, виставлення рахунків та зарахування коштів в іноземній або національній валюті, ведення бухгалтерії, подачу податкової звітності та сплату податків. Більше інформації про всі можливості застосунку можна знайти за посиланням

АТ «Райффайзен Банк Аваль», який є ексклюзивним банківським партнером Fairo в Україні, зареєстровано 27 березня 1992 року, з жовтня 2005 року банк став частиною австрійської банківської групи Райффайзен Банк Інтернаціональ АГ (РБІ).

You may also like

Comments are closed.