За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, Головного слідчого управління Національної поліції України та Департаменту кіберполіції Національної поліції України та за сприяння служби безпеки ПриватБанку затримано членів двох злочинних угрупувань, які ошукували українців за допомогою фішингу.

Зловмисники створювали фішингові посилання, які копіювали інтерфейс сторінок онлайн-банкінгів, сайтів платформ оголошень, інтернет-магазинів тощо, та розсилали в месенджерах ці посилання під виглядом пропозицій оформлення фінансових виплат, отримання коштів за проданий товар. Дані, введені користувачами на фішингових сайтах, автоматично ставали відомі шахраям, які за допомогою платіжних систем «виводив» гроші потерпілих на підконтрольні рахунки.

За оперативними даними, від протиправних дій злочинних угруповань постраждали щонайменше тисяча осіб. Загальна сума збитків, завданих потерпілим, становить понад 2 мільйонів гривень.

Відкрито кримінальні провадження за ч. 1, 2 ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Фігурантам може загрожувати до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Повідомлено про підозру 5-ти членам злочинної організації та організованої групи, трьох з яких затримано у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання зловмисникам запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

ПриватБанк як лідер у сфері захисту клієнтів, нагадує, що передача особистих даних третім особам, тим більше через відкриті джерела та невідомі сайти, несе потенційну загрозу використання цих даних шахраями. Через фішингові сайти шахраї викрадають гроші, паролі, секретні карткові реквізити та персональні дані. Користуйтесь лише офіційними сайтами та каналами отримання інформації, перевіряйте правильність назви сайтів, на які переходите та вводите свої персональні дані.

You may also like

Новини компаній

ЄБРР та ПриватБанк в рамках “Конференції з відновлення України” в Берліні парафували угоду щодо портфельних гарантій для кредитування бізнесу на 400 млн євро

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) разом з ПриватБанком розпочинають роботу над новою Угодою про ...
Новини компаній

ПриватБанк відкрив прийом заявок на кредитування енергонезалежності українського бізнесу за пільговими умовами

ПриватБанк відкрив прийом заявок за програмою пільгового кредитування українського малого бізнесу та підприємців на купівлю ...

Comments are closed.