У ВРУ провели брифінг «Україна повинна захищати і розвивати промисловість і створювати меблеві кластери».  Озвучили успіхи української меблевої, деревообробної галузі, а також – керунки розвитку.

Зверталися до прикладу Польщі.

Учасники брифінгу намагалися зацікавити народних обранців, аби вони стали однодумцями, на державному рівні допомагали долати бар’єри, досягати окреслених стратегічних цілей, зокрема, кластерування меблевої галузі.

Олександр Ковальчук, народний депутат Рівненщини, модератор заходу, зауважив важливість кластерування, об’єднаних процесів, які розпочалися в деревообробній, меблевих галузях, географічно, зокрема, на Рівненщині.

Галузеві кластери – це перевірений іноземною практикою інструмент, драйвер, здатний перетворити Україну із сировинного придатку Європи в індустрійно могутню державу, в якому меблева галузь зможе зайняти провідні, стратегічні позиції.

Оксана Донська, координатор проекту кластерування Української Асоціації Меблевиків, коментувала, якби Україна не відстала з процесами кластеризації у галузі на фундаменті індустрійних парків, якщо раніше за діючої підтримки держави, як це було в Польщі, застосували інструмент галузевого прориву, то це 13,5 відсотків щорічного нарощування експорту українських меблів, які меблева галузь показувала протягом 5 років, були б в рази більше.

Тому зараз, коли об’єднані процеси в українських суміжних галузях почались, держава не повинна абстраговуватися. Дієва державна підтримка – це реальна можливість наздогнати поляків.

Наталія Покинська, гендиректорка компанії «Kronospan Ukraine», великого виробника плитних матеріалів, зокрема, меблевої промисловості (стала центром створення трьох із чотирьох галузевих кластерів), звернулася до парламентарів з проханням нормалізувати український ринок деревиний, прийняти закони, які гарантуватимуть, що більша частина української деревини буде перероблятися з максимальною доданою вартістю в Україні.

За матеріалами Української асоціації мебельників

You may also like

Leave a reply