Інноваційний проєкт досліджує методи швидкого та безпечного обміну даними.

  • Bosch, Escrypt, Kapsch, Nokia та Deutsche Telekom співпрацюють у рамках публічно спонсорованого проєкту CONCORDA, очолюваного організацією ERTICO;
  • Постійний та безпечний обмін даними покращує роботу систем допомоги в аварійних ситуаціях;
  • Результати проєкту надають основу створення функцій автономного водіння майбутнього.

Один із наріжних каменів автономного водіння – безпечний обмін даними між різними транспортними засобами. Враховуючи інформацію, що отримується в рамках такої комунікації, автоматизовані системи керування можуть адаптувати свої маневри до поточної дорожньої ситуації точніше. Консорціум компаній Bosch, Escrypt, Kapsch, Nokia та Deutsche Telekom останні 3,5 роки займається дослідженням проблеми забезпечення стабільного та безпечного обміну даними між транспортними засобами (V2V) у рамках проєкту CONCORDA. Очолює проєкт організація ERTICO – головний провайдер інтелектуальних транспортних систем у Європі, який використовує для їх розробки та серійного запуску як приватні, так і державні інвестиції. Основною метою роботи є визначення оптимальних шляхів забезпечення безперервного обміну даними між різними транспортними засобами. Попередні дослідження в основному були сконцентровані на пересиланні різних екстрених попереджень про небезпеки, які виявляли транспортні засоби в процесі руху. Новий підхід допоміг виробити суворі вимоги щодо захисту каналу обміну даними від будь-яких неавторизованих підключень ззовні. До того, швидка та стабільна комунікація між транспортними засобами має забезпечуватися безперервно, незалежно від поточної якості прийому сигналу мережі, тобто навіть у тунелях. Таким чином, метою дослідження є визначення переваг різних технологій безперервного та безпечного обміну даними між транспортними засобами.

Головними об’єктами досліджень у рамках проєкту CONCORDA є вантажні автомобілі, що рухаються по шосе в конвої. Протягом поїздки тягачі обмінюються інформацією, важливою для забезпечення безпечного руху, наприклад, даними про прискорення та гальмування.

Тестуються 3 типи V2V-комунікації:

  • прямий зв’язок Wi-Fi (ITS-G5);
  • використання стільникових мереж зв’язку (LTE-V2X PC5);
  • непряма взаємодія мобільного зв’язку (LTE).

Останній метод дозволяє передавати сигнали, що надходять від тягачів, за допомогою LTE-мереж спочатку на хмарний сервер провайдера, а потім вже всім іншим транспортним засобам, що беруть участь у випробуваннях.

Як показали перші результати, всі тестові системи більш ніж відповідають суворим стандартам інформаційної безпеки. Завдяки мінімальній затримці та високій швидкості передачі даних, два прямих канали комунікації відмінно підходять для роботи в радіусі 500 м від транспортного засобу та дозволяють миттєво підготувати системи допомоги водієві при виникненні нештатної ситуації, наприклад, при екстреному гальмуванні. У рамках більшого радіуса в 3000 м непряма взаємодія через мобільну мережу з використанням хмарних серверів забезпечує перевагу. Порівнюючи дані транспортного засобу з інформацією, що надходить від інших учасників дорожнього руху та інфраструктури, з’являється можливість ефективно використовувати більш сучасні функції автономного водіння. Сьогодні більшість комерційних автомобілів випускається з вбудованим LTE-передавачем. Додаючи прямий та безпечний канал взаємодії, паралельне використання одразу двох технологій надає оптимальне рішення з метою забезпечення стабільного підключення та безперервного обміну даними.

Результати цього інноваційного проєкту будуть використовуватися партнерами для подальшого розвитку функцій автономного водіння та технологій обміну даними між різними транспортними засобами, які в майбутньому допоможуть зробити дорожній рух ще безпечнішим, комфортнішим та ефективнішим.

Bosch Group є провідним постачальником технологій та послуг у світі. У компанії працює близько 394 500 працівників (станом на 31 грудня 2020 року). Продажі компанії у 2020 році за попередніми оцінками склали 71,6 млрд. євро. За видами діяльності, компанія поділяється на чотири бізнес-сектори: Рішення для мобільності, Промислові технології, Споживчі товари та Енергетика та Будівельні технології. Як провідний постачальник IoT, Bosch пропонує інноваційні рішення для «розумних будинків», промисловості 4.0 та автомобілів з Інтернет-підключенням. Компанія використовує свій досвід і знання у сфері сенсорних технологій, програмного забезпечення та послуг, а також власний хмарний сервіс, щоб стати єдиним постачальником мережевих і багатопрофільних рішень для клієнтів. Стратегічною метою групи компаній Bosch є забезпечення життя людей підключеними до Інтернету продуктами та рішеннями, які або містять штучний інтелект (AI), або були розроблені та виготовлені з його допомогою. Bosch покращує якість життя в усьому світі за допомогою інноваційних продуктів та послуг, що надихають. Компанія Bosch створює технології, які «винайдені для життя». До складу Bosch Group входить компанія Robert Bosch GmbH та близько 440 дочірніх і регіональних компаній у 60 країнах. Світова мережа виробничих, інженерних та торгових мереж Bosch охоплює майже всі країни світу. Основою для майбутнього зростання компанії є її інноваційний потенціал. У 126 підрозділах компанії Bosch по всьому світу працюють 72 600 співробітників у галузі досліджень та розробок, а також близько 30 000 розробників програмного забезпечення.

Компанію заснував Роберт Бош (1861-1942) у 1886 році у Штутгарті  як «Майстерню точної механіки та електротехніки». Особлива структура власності Robert Bosch GmbH гарантує Групі компаній Bosch підприємницьку свободу, що дозволяє здійснювати довгострокове планування і використовувати значну частку коштів для інвестування, забезпечуючи їй надійне майбутнє. 94% акціонерного капіталу Robert Bosch GmbH належить благодійному фонду Robert Bosch Stiftung GmbH. Контрольним пакетом акцій володіє Robert Bosch Industrietreuhand KG і виконує функції власника на підставі довірчого управління. Інша частина акцій належить родині Бош і Robert Bosch GmbH.

Додаткова інформація доступна онлайн на сайтах: www.bosch.ua, www.bosch.com.

You may also like

Новини компаній

42,1% українських МСБ відзначають брак кваліфікованих працівників: Netpeak Group надає в паблік курси для навчання та адаптації співробітників

Хмарна LMS-платформа АcademyOcean (частина Netpeak Group), надасть українським компаніям безкоштовний доступ до 10 курсів з ...

Leave a reply