Український бюджет потребує додаткових надходжень, це – зрозуміло. На цьому тлі Кабінет Міністрів України готує законопроект, яким, зокрема, пропонується запровадження військового збору для ФОПів. Кабінет Міністрів України розраховує цього року знову отримати більше податків, аніж прогнозували.

Про це в ефірі телемарафону заявив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. За його словами, Міністерство фінансів працює над збільшенням доходів державного бюджету на 44 млрд гривень. «Ідеться про збільшення надходжень від військового збору, а саме запровадження військового збору для ФОПів, які сьогодні його не сплачують; для юридичних платників єдиного податку та певних видів операцій – із нерухомим майном, ювелірними виробами та інших», – пояснив він.

Як було уточнено, йдеться про комплекс пропозицій, «які з миру по нитці збирають ці 44 мільярди». «І це Кабмін нам запропонує в якості законопроекту. Уже в березні очікуємо на цей документ», – додав Д. Гетманцев.

Як відомо, свого часу в Міністерстві фінансів України розробили Національну стратегію доходів до 2030 року. Нею передбачене, зокрема, запровадження прогресивної шкали податків. Однак все це відбудеться не одномоментно й тільки після широких дискусій. Заступниця міністра фінансів Світлана Воробей зазначила, що в основі нової шкали оподаткування лежить європейський принцип «Багаті платять більше». За її словами, за основу взяли польську модель оподаткування малого та середнього бізнесу, де ставки варіюються від 2 до 20%.

Джерело: Юридичний вісник України

You may also like

Comments are closed.