19-20 жовтня у Дніпрі відбудеться великий щорічний фестиваль науки та сучасних технологій. І однією з головних подій цьогорічного фестивалю стане Space Center — унікальна зона, присвячена українській космічній промисловості. Про світові проекти із досліджень космосу розкажуть експерти галузі у науково-популярному лекторії. 

Україна — космічна держава. Ми входимо до 7 світових держав, що мають повний цикл виробництва ракет-носіїв. За роки Незалежності наші конструкторські бюро створили понад тисячу космічних апаратів. Над американською ракетою «Антарес», запуск якої відбувся цього року, працювали також і українські інженери.

Але про космічні досягнення України здебільшого знають за межами нашої країни. Однією з небагатьох можливостей почути і побачити, чим живе наша космічна галузь, стане експозона Space Center. Про дослідження космосу і майбутнє космічної індустрії можна буде дізнатись у лекторії фестивалю.

Спеціальним гостем лекторію стане аналоговий астронавт Austrian Space Forum Ініго Муньос. Ініго пов’язаний із космосом протягом усієї своєї кар’єри: він відповідав за підготовку і проведення декількох експериментів на борту модуля МКС Коламбус, а також готував до польотів астронавтів Європейського космічного агентства у Кельні. Ініго розповість, хто такі аналогові астронавти, які експерименти вони проводять у найсуворіших земних умовах та як їх дослідження допомагають готуватись до колонізації Марсу.

Про досвід участі у топ-програмі NASA «Нові рубежі» (The New Frontiers), яка має на меті вивчення найвіддаленіших куточків Сонячної системи, розповість Антон Кульчицький, PhD., член ради директорів PROGRESSTECHGROUP та технічний директор і засновник Coupi Inc. Антон розкаже про задачі, які команда Coupi, до складу якої ввійшли і українські розробники, вирішувала при підготовці місії Caesar. Місією Caesar з дослідження комети Чурюмова-Герасименко керували фахівці центру космічних польотів ім. Ґоддарда NASA та Корнелльского університету США. Місія стала одним із фіналістів програми «Нові рубежі».

Також у лекторії представники КБ «Південне» і «Південмашу» розкажуть про новітні проекти, над якими зараз працюють дніпровські конструктори. А науковий співробітник Головної обсерваторії НАН України Дар’я Добричева розповість про дослідження галактик та еволюцію Всесвіту.

В експозоні Space Center організатори обіцяють представити глядачам обладнання та розробки українських інженерів, які зазвичай неможливо побачити відкрито. Наприклад, на власні очі можна буде побачити перший український мікроспутник, космічний апарат «Січ-1», орбітальну двигунну установку для ракети-носія «Дніпро», камеру згоряння рідинного ракетного двигуна РД-8 та іншу ракетно-космічну техніку.

Всі охочі зможуть прогулятися поверхнею Місяця у VR-окулярах, стати пілотом місяцехода, взяти участь у міні-хакатоні, квесті або тематичних майстер-класах. Маленьким відвідувачам виставки приготували космічні боді-арт та тату. Також можна буде поспостерігати за Сонцем у спеціальний телескоп, випробувати, як працює пічка від сонячного проміння, і взяти участь у конструюванні та пусках моделей ракет.

Побачити Space Center та послухати виступи спікерів можна буде вже за тиждень — на головному інженерному шоу країни Interpipe TechFest.

You may also like

Leave a reply