Команда AIN поспілкувалася з IT-гравцями (Україна) про причини відкриття офісів у невеликих містах.

Зі слів Володимира Чирви, Managing Partner, співзасновника Sigma Software, ситуція, що склалась у 2020-му, суттєво розвернула обрії взаємодії з персоналом, які проживають за великими IT-просторами. «Багато хто перейшов на віддалену роботу, і стало все одно, звідки людина працює. Але ми почали розширювати свою географію задовго до цього», – коментує спів-фундатор Sigma Software.

В українських містах є технічні вищі навчальні заклади, спеціалісти, які не планують зміну місця проживання.

Роками раніше, ще до пандемії, компанія створила команди в Сумах (дванадцять фахівців), Вінниці (четверо), Ужгороді (шестеро).

Для невеликого колективу намагалися організувати майданчик, який сприятиме синергії і результатам.

Jooble відкрили робочі простори у Луцьку, Ужгороді

Оксана Огнєва, Head of Recruitment & Management Practice Jooble, зауважила, що великі іноземні та українські компанії відчиняють офіси в маленьких містах не лише завдяки вищим навчальним закладам, які необхідних фахівців готують,  винайму в одному місті, але й швидшому пошуку кандидатів, поширення інформації про позиції та відсутність конкуренції з іншими роботодавцями. Аренда офісів – теж нижча.

«У нас, наприклад, є офіс в Ужгороді, співробітники якого працюють з ринком Угорщини. Знайти у Києві багато людей зі знанням угорської — не надто просто, а в силу історичних подій на Закарпатті людей, які володіють цією мовою, багато.

З січня актуального року почали працювати у дистанційному режимі.  Зараз відкрили багато remote-вакансій і готові наймати людей з будь-якоого куточка світу — України, Австралії чи Балі. Локація в нових реаліях для багатьох професій вже не має значення», – додає Оксана Огнєва.

ELEKS мають офіси в Івано-Франківську, Тернополі

Як зауважила Наталія Драганчук, Head of ELEKS Ivano-Frankivsk Office, офіси у малих містах – традиційно. 135 фахівців командно працює у Франківську, 118 співробітників – у Тернополі. Розташування у менших містечках – це організація місцевих кластерів, співпраця з місцевою громадою.

На думку Сергія Кутузова, Head of ELEKS Ternopil Office, маленькі міста – нагода збільшити присутність в регіонах і налагодити співпрацю з фахівцями, які не бажають змінювати місце проживання.

SoftServe зосередились також у Чернівцях, Івано-Франківську, Рівному

Костянтин Пилипчук, Senior vice president of Global Talent Operations: «SoftServe не завжди мав доступ до таких клієнтів, і таку потребу в об’ємах, які ми маємо зараз. І свого часу відкриття офісів у Рівному, Івано-Франківську та Чернівцях зіграло велику роль у нарощенні потужностей компанії і дозволило розвинутись сегменту клієнтів, для яких саме ефективність є в пріоритеті».

400 співробітників у Рівному, 600 – у Франківську, 400 – у Чернівцях. SoftServe є найбільшим працедавцем в згаданих містах. На локаціях організувалося IT-середовище.

«Ми ведемо стратегічну роботу з ключовими технологічними університетами, аби підвищувати якість підготовки випускників. Тут відбуваються освітні заходи, конференції, безперервний обмін досвідом — усе це дозволяє ростити «малі» ІТ-осередки і перетворювати їх на більші», – продовжує Костянтин Пилипчук.

За матеріалами AIN

You may also like

Новини компаній

42,1% українських МСБ відзначають брак кваліфікованих працівників: Netpeak Group надає в паблік курси для навчання та адаптації співробітників

Хмарна LMS-платформа АcademyOcean (частина Netpeak Group), надасть українським компаніям безкоштовний доступ до 10 курсів з ...

Leave a reply