DSC0182-300x200Члени бізнес-асоціацій з різних регіонів України, які представляють інтереси малого і середнього підприємництва, визначилися з чотирма основними темами, які слід винести на обговорення під час парламентських слухань 30 вересня цього року.

ПОДАТИ ПРОПОЗИЦІЇ ДО ПАРЛАМЕНТСЬКИХ СЛУХАНЬ ЧЕРЕЗ ПЛАТФОРМУ МСБ

DSC01701-300x200

Цієї згоди лідери бізнес-об’єднань, представники бізнесу, організацій підтримки підприємництва та аналітичних центрів дійшли під час дводенної Національної конференції «Майбутнє МСП в Україні: Співвідповідальність. Комунікація. Розвиток», що пройшла в Києві 17-18 вересня цього року.

Організатором заходу виступив Проект USAID «Впевнений бізнес – заможна громада», що впроваджується Центром міжнародного приватного підприємництва (CIPE).

DSC0046-200x300У конференції взяли участь понад 120 осіб, серед яких представники бізнес-асоціацій, органів виконавчої та законодавчої гілок влади, національні та міжнародні експерти.

Основні сфери, які потребують найбільшої уваги для розвитку підприємництва в Україні, на думку учасників конференції, — це чітке розуміння інфраструктури підтримки МСП (малого і середнього підприємництва), доступу до фінансових ресурсів, законодавче забезпечення та комунікація влади й підприємницького середовища.

ДИВИТИСЯ ФОТОЗВІТ З ПЕРШОГО ТА ДРУГОГО ДНЯ КОНФЕРЕНЦІЇ

DSC0204-200x300

Як зазначив технічний радник Проекту USAID «Впевнений бізнес — заможна громада» Любомир Чорній:

“Метою конференції було зібрати бачення різних сторін, як самих об’єднань підприємців, так і органів влади та експертів, що саме має стати предметом парламентських слухань з питань розвитку МСП, які відбудуться в Україні вперше за 12 років, яка саме модель розвитку підприємництва потрібна в Україні, які механізми потрібно вдосконалити або й впровадити”.

СЛІДКУВАТИ ЗА НОВИНАМИ ПЛАТФОРМИ 

DSC0247-200x300За словами заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлії Клименко, необхідно створення спеціального агентства, яке відповідатиме за реалізацію політики розвитку малого і середнього підприємництва, за яку відповідає міністерство.

Також заступник міністра зазначила: “Комунікація влади й бізнес-середовища сьогодні справді потребує вдосконалення, оскільки є дуже слабкою. Влада, навіть робличи щось корисне, і не тільки в сфері підприємництва, не може донести до людей, що вона робить”.

За словами пані Клименко, як свідчать дані статистики: майже 75% працюючого населення в Україні на сьогодні – це представники малого і середнього бізнесу. Заступник Міністра запросила учасників конференції до конструктивної співпраці.

DSC0266-300x200

На думку одного з учасників дискусій, колишнього міністра економіки Павла Шеремети, підприємництву потрібно не просто рухатись вперед, а робити «стрибок». І в цьому вагому роль має грати й саме підприємницьке середовище, а не тільки органи влади.

Однак бізнесу необхідно створити й рівний доступ до можливостей: «Україна є однією з найбільш вільних держав в регіоні в політичному сенсі, однак одна з найбільш невільних в економічному, програючи Білорусі».

DSC0242-200x300Позицію щодо потреби в більшій активності самих підприємців підтримала й Валентина Стойкова, випускник програм Центру міжнародного приватного підприємництва, а нині — член команди Михеїла Саакашвілі, голова Ізмаїльської районної державної адміністрації Одеської обалсті. В районі, який вона представляє, бізнес-громадськість за останні роки жодного разу не виступила ініціатором слухань. Цього року вони відбудуться вперше за останнє десятиріччя.

Пропозиції учасників конференції будуть узагальнені в проекті резолюції, яку буде розміщено для публічного обговорення на веб-сайті Національної платформи МСП, а відтак надіслано до ВРУ для врахування під час підготовки слухань.

Проект USAID «Впевнений бізнес — заможна громада» сприяє внесенню, ухваленню та впровадженню невідкладних реформ у сфері боротьби з корупцією та покращення бізнес-середовища для малих та середніх підприємств в Україні. Проект впроваджується Центром міжнародного приватного підприємництва (СIPE).

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine

Джерело: Національна платформа МСБ

You may also like

Новини

Держгеокадастр працюватиме над модернізацією автоматизованої системи Державного земельного кадастру спільно зі Світовим банком та ЄС

21 лютого 2023 року відбулася презентація результатів незалежної технічної оцінки стану автоматизованої системи Державного земельного ...

Leave a reply