DSC0182-300x200Члени бізнес-асоціацій з різних регіонів України, які представляють інтереси малого і середнього підприємництва, визначилися з чотирма основними темами, які слід винести на обговорення під час парламентських слухань 30 вересня цього року.

ПОДАТИ ПРОПОЗИЦІЇ ДО ПАРЛАМЕНТСЬКИХ СЛУХАНЬ ЧЕРЕЗ ПЛАТФОРМУ МСБ

DSC01701-300x200

Цієї згоди лідери бізнес-об’єднань, представники бізнесу, організацій підтримки підприємництва та аналітичних центрів дійшли під час дводенної Національної конференції «Майбутнє МСП в Україні: Співвідповідальність. Комунікація. Розвиток», що пройшла в Києві 17-18 вересня цього року.

Організатором заходу виступив Проект USAID «Впевнений бізнес – заможна громада», що впроваджується Центром міжнародного приватного підприємництва (CIPE).

DSC0046-200x300У конференції взяли участь понад 120 осіб, серед яких представники бізнес-асоціацій, органів виконавчої та законодавчої гілок влади, національні та міжнародні експерти.

Основні сфери, які потребують найбільшої уваги для розвитку підприємництва в Україні, на думку учасників конференції, — це чітке розуміння інфраструктури підтримки МСП (малого і середнього підприємництва), доступу до фінансових ресурсів, законодавче забезпечення та комунікація влади й підприємницького середовища.

ДИВИТИСЯ ФОТОЗВІТ З ПЕРШОГО ТА ДРУГОГО ДНЯ КОНФЕРЕНЦІЇ

DSC0204-200x300

Як зазначив технічний радник Проекту USAID «Впевнений бізнес — заможна громада» Любомир Чорній:

“Метою конференції було зібрати бачення різних сторін, як самих об’єднань підприємців, так і органів влади та експертів, що саме має стати предметом парламентських слухань з питань розвитку МСП, які відбудуться в Україні вперше за 12 років, яка саме модель розвитку підприємництва потрібна в Україні, які механізми потрібно вдосконалити або й впровадити”.

СЛІДКУВАТИ ЗА НОВИНАМИ ПЛАТФОРМИ 

DSC0247-200x300За словами заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлії Клименко, необхідно створення спеціального агентства, яке відповідатиме за реалізацію політики розвитку малого і середнього підприємництва, за яку відповідає міністерство.

Також заступник міністра зазначила: “Комунікація влади й бізнес-середовища сьогодні справді потребує вдосконалення, оскільки є дуже слабкою. Влада, навіть робличи щось корисне, і не тільки в сфері підприємництва, не може донести до людей, що вона робить”.

За словами пані Клименко, як свідчать дані статистики: майже 75% працюючого населення в Україні на сьогодні – це представники малого і середнього бізнесу. Заступник Міністра запросила учасників конференції до конструктивної співпраці.

DSC0266-300x200

На думку одного з учасників дискусій, колишнього міністра економіки Павла Шеремети, підприємництву потрібно не просто рухатись вперед, а робити «стрибок». І в цьому вагому роль має грати й саме підприємницьке середовище, а не тільки органи влади.

Однак бізнесу необхідно створити й рівний доступ до можливостей: «Україна є однією з найбільш вільних держав в регіоні в політичному сенсі, однак одна з найбільш невільних в економічному, програючи Білорусі».

DSC0242-200x300Позицію щодо потреби в більшій активності самих підприємців підтримала й Валентина Стойкова, випускник програм Центру міжнародного приватного підприємництва, а нині — член команди Михеїла Саакашвілі, голова Ізмаїльської районної державної адміністрації Одеської обалсті. В районі, який вона представляє, бізнес-громадськість за останні роки жодного разу не виступила ініціатором слухань. Цього року вони відбудуться вперше за останнє десятиріччя.

Пропозиції учасників конференції будуть узагальнені в проекті резолюції, яку буде розміщено для публічного обговорення на веб-сайті Національної платформи МСП, а відтак надіслано до ВРУ для врахування під час підготовки слухань.

Проект USAID «Впевнений бізнес — заможна громада» сприяє внесенню, ухваленню та впровадженню невідкладних реформ у сфері боротьби з корупцією та покращення бізнес-середовища для малих та середніх підприємств в Україні. Проект впроваджується Центром міжнародного приватного підприємництва (СIPE).

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine

Джерело: Національна платформа МСБ

You may also like

Leave a reply