natalia-kojevina1Малий і середній бізнес готовий узяти активну участь у забезпеченні економічного зростання країни та боротися з бідністю через механізм створення нових робочих місць. Але задля цього влада має виконати надані обіцянки й розпочати радикальні реформи на користь суспільства. Такого висновку 21 вересня дійшли учасники Всеукраїнського з’їзду малого і середнього бізнесу, який вони оголосили під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі у рамках проекту «Український медіа-центр реформ».

«Підприємці добре розуміють ситуацію у країні, але ж це не привід не робити реформи. Ми, бізнес, вимагаємо радикальних реформ. Всі підприємці за реформи. Але реформи, які б були на користь суспільству й не заважали бізнесові виживати», – зазначив В’ячеслав Биковець, президент Спілки малих підприємств України.

logo_skidka
natalia-kojevina2

Ключові вимоги підприємців стосуються сфери оподаткування й адміністрування. «Підприємництво – це основа середнього класу. Сьогодні вони звернулися до влади зі своїми вимогами. По-перше, вони вимагають збереження спрощеної системи оподаткування в існуючому вигляді. Жодні реформи податкової системи не мають її зачіпати. По-друге, це дерегуляція умов ведення бізнесу. По-третє, це реальна антикорупційна політика», – зазначила Оксана Продан, голова Всеукраїнського об’єднання малого і середнього бізнесу «Фортеця»

Оксана Продан також зазначила, що окрім зазначених проблем, підприємці є дуже чутливими до взаємин із природними монополіями, зокрема , постачальниками енергії та тепла. Вони скаржаться на надмірну зарегульованість у цих питаннях.

Наталія Кожевіна, президент Асоціації бізнес інкубаторів й інноваційних центрів України, зі свого боку відмітила, що взаємини між підприємцями і владою на місцях змінюється на краще. Тож важливо, аби реформи підтримали цей почин й продовжувалися. Крім того, вона зазначила, що похід підприємців у владу в регіонах виявився вдалим, оскільки ці люди проявили себе як результативні лідери. Тож спікер не виключає, що під час найближчих виборів до місцевих органів влади підприємці також зголосяться поповнити лави депутатів місцевих рад.

Цю тезу підтримала й Оксана Продан. «Більше 10 підприємців-кандидатів у депутати місцевих рад взяли участь у з’їзді. Причому від різних політичних сил. Я переконана, що такі люди не тільки можуть, а й мають право брати участь у виборах й бути присутніми у місцевих органах влади. Бо вони створюють робочі місця, знають, як потрібно вирішувати проблеми», – зазначила голова ВО «Фортеця».

Джерело: Національна платформа МСБ

You may also like

Leave a reply