Міністерство фінансів України схвалило Довгостроковий національний стратегічний план цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної митної служби до 2026 р., який передбачає:

1) впровадження принципів кіберзахисту. Йдеться про забезпечення:

– запису та відстеження історії запитів на внесення змін до даних;

– захисту від несанкціонованого доступу до інформації;

– неможливості зміни або втрати журналів роботи з даними;

– неможливості зміни інформації та документів, наданих користувачами з використанням кваліфікованого електронного підпису;

2) запровадження безпаперових процедур;

3) побудову надійних та сучасних ІТ-систем митниці.

«Документ розроблено у контексті підготовки України до вступу до Європейського Союзу та виконання Угоди про Асоціацію в частині гармонізації митних процесів з європейськими стандартами. Особливу увагу приділено виконанню всіх вимог щодо майбутніх інтеграцій до систем ЄС. Національний план цифровізації української митниці базується на Багаторічному стратегічному плані електронної митниці ЄС (Multi-annual strategic plan for electronic customs, MASP-C)», – прокоментували у Міністерстві.

Пріоритетом ЄС є впровадження безпаперових процедур. У митній справі для цього реалізується Ініціатива електронної митниці (Electronic customs initiative), для впровадження якої розроблено Multi-annual strategic plan for electronic customs (MASP-C) – плановий документ, що охоплює всі митні проекти, пов’язані з ІТ.

Держмитслужбою передбачено поетапний підхід до впровадження е-митниці:

– бізнес-аналіз, політика та правове оформлення;

– створення технічної специфікації системи;

– створення специфікацій для інтеграції із зовнішніми системами;

– розробка та впровадження системи.

Джерело: Lexinform

You may also like

Comments are closed.