Оксамитовий сезон – ідеальний час для далеких поїздок: немає спеки й великого скупчення туристів, та й ціни на відпочинок істотно знижені. Якщо ви відклали свою відпустку на осінь, саме час підготувати автомобіль до дальньої дороги.

Експерти Бош Авто Сервіс рекомендують напередодні виїзду особливу увагу приділити перевірці гальмівної системи, стану акумулятора та системи запалювання.

  1. Почніть з перевірки роботи гальмівної системи. Від її справності залежить ваша безпека на дорозі. Якщо гальмівні колодки зношені хоча б на 50%, фахівці рекомендують їх замінити на нові, особливо якщо ви відправляєтеся в гірську місцевість, де навантаження на гальмівну систему збільшується в рази.
  2. Перевірте рівень робочих рідин і масла. Рівень гальмівної рідини, антифризу, води в бачку склоомивача, а також рівень моторної та оливи для коробки передач повинні відповідати нормі.

Якщо наближається термін планової заміни оливи або гальмівної рідини, її краще провести до від’їзду. Це допоможе мінімізувати можливі ризики для авто, яке буде експлуатуватися з підвищеними навантаженнями. На випадок, якщо в дорозі все ж виникне необхідність долити гальмівну рідину, краще взяти з собою ENV4 об’ємом 250 мл. Гальмівна рідина Bosch ENV4 відрізняється зниженою в’язкістю, високою температурою кипіння і високою змащувальною здатністю.

  1. Особливу увагу приділіть перевірці температури кипіння гальмівної рідини. Чому це важливо? Річ у тому, що під час гальмування тепло передається від колодок до гальмівних циліндрів і потім до гальмівної рідини. Якщо темп гальмування дуже високий, рідина може закипіти, що призводить до утворення бульбашок повітря. При великій їх кількості може утворитися повітряна пробка, яка негативно впливає на роботу гальмівної системи й навіть може стати причиною відмови гальм.
  1. Перевірте тиск у шинах і цілісність протектора. Якщо плануєте поїздку в гори, де місцями може бути бездоріжжя, сльота або бруд, огляньте стан гуми: якщо залишкова глибина протектора менш як 3 мм, то на таких колесах їхати не рекомендується.

Обов’язково перевірте запасне колесо – переконайтеся, що воно в доброму стані, а в багажнику є повний комплект інструментів для заміни.

  1. Свічки запалювання грають важливу роль в роботі автомобіля. Тому слід переконатися в їх справній роботі, а в іншому разі – замінити.

Рекомендований інтервал заміни для іридієвих і платинових свічок становить від 60 до 90 і більше тисяч кілометрів. При використанні свічок невідповідного типу і їх експлуатації понад норму відбувається ерозія електроду. Це призводить до погіршення характеристик і може викликати його руйнування. Не варто ризикувати, свічки перед поїздкою краще встановити нові.

  1. Перевірте приводні ремені – необхідно провести їх огляд на наявність пошкоджень, а також перевірити натяг.
  1. Перевірте працездатність АКБ. У теплу пору року несправні акумулятори часто виходять з ладу. Пам’ятайте: робоча напруга в акумуляторі становить 13,8-14,5 В; повністю заряджена батарея, відключена від навантажень, у справному стані повинна видавати не менше 12,6-12,7 В.

Якщо після перевірки параметрів, виявилося, що АКБ потрібно замінити, вибирайте акумулятор відомого бренду. Наприклад, АКБ Bosch відрізняються низьким саморозрядом, підвищеною місткістю та збільшеним струмом холодного запуску, що полегшує запуск двигуна в будь-яких погодних умовах.

  1. Перевірте лампи та видимість у темний час доби, а також при вологій погоді. Від справності освітлення багато в чому залежить як комфорт, так і безпека вашого пересування.

Під час довгої дороги абсолютно неможливо спрогнозувати, коли перегорить одна з численних ламп розжарювання, які як і раніше входять до штатної комплектації більшості сучасних автомобілів. Щоб не піддавати ні себе, ні інших учасників дорожнього руху ризику, завчасно придбайте і візьміть з собою запасний комплект ламп.

Компанія Bosch випускає, наприклад, набори Maxibox і Minibox, які містять лампи розжарювання з найбільш поширеними типами цоколя. Комплекти бувають декількох видів залежно від основної лампи, що використовується у фарі головного освітлення: H1, H4 або H7. Набори Maxibox відрізняє від Minibox розширений перелік ламп, до нього входять і лампи, необхідні для освітлення салону.

  1. Перевірте салонний фільтр. При експлуатації засміченого салонного фільтра частки бруду і пилу, що проникають у салон, можуть вивести з ладу систему кондиціонування.

Результатом стане поява бактерій і цвілі, та як наслідок – неприємного різкого запаху в авто. Якщо вирушаєте в подорож разом з дітьми або серед пасажирів є алергіки, варто задуматися про те, щоб убезпечити себе та близьких за допомогою антиалергенних фільтрів Bosch Filter +.

  1. Ще один дуже важливий момент: перед поїздкою обов’язково складіть карту СТО, шиномонтажів і заправних станцій по вашому маршруту.

Запишіть адреси й номери телефонів, щоб мати під рукою контакти в разі потреби. Високоякісний сервіс вашого автомобіля нададуть у мережі Бош Авто Сервіс. Найсучасніше діагностичне обладнання, досвідчений і кваліфікований персонал дозволяють фірмовим СТО Бош Авто Сервіс здійснювати швидкий і точний пошук і усунення несправностей на будь-яких марках авто.

Знайти територіально відповідне СТО, отримати консультацію фахівців онлайн можна на сайті www.bosch-car-service.com.ua або за телефоном 0 800 213 203.

Група компаній Bosch є провідним світовим постачальником технологій і послуг. У компанії працює близько 403 000 співробітників по всьому світу (дані на 31 грудня 2019 р.). У 2019 році оборот компанії становив 77,9 млрд євро. Діяльність Групи компаній Bosch ведеться з чотирьох бізнес-напрямків: Рішення для мобільності, Промислові технології, Споживчі товари, Будівельні технології та Енергетика. Як лідер у сфері Інтернету речей, Bosch пропонує інноваційні рішення для розумного будинку, розумного міста, автомобілів з Інтернет-підключенням і промисловості 4.0. Компанія використовує свій досвід і знання в сфері сенсорних технологій, програмного забезпечення та послуг, а також власний хмарний сервіс, щоб стати для клієнтів єдиним постачальником мережевих і багатопрофільних рішень. Стратегічною метою Групи компаній Bosch є створення інноваційних продуктів і послуг у сфері Інтернету речей для поліпшення рівня життя по всьому світу. Компанія Bosch підвищує якість життя завдяки розробці передових технологій з широким спектром можливостей і надихаючих рішень, «розроблених для життя».

До Групи компаній Bosch входять Robert Bosch GmbH і більше 440 дочірніх підприємств і регіональних компаній приблизно в 60 країнах. Разом з партнерами в сфері продажів і обслуговування, інженерами, виробничими майданчиками, а також розгалуженою мережею продажів компанія Bosch представлена майже в кожній країні світу. Інноваційна сила компанії є основою її процвітання в майбутньому. У 125 філіях компанії Bosch по всьому світу працюють близько 72 000 співробітників, які займаються науковими дослідженнями і розробками.

Компанія була заснована в Штутгарті в 1886 р. Робертом Бошем (1861-1942) як «Майстерня точної механіки та електротехніки». Особлива структура власності Robert Bosch GmbH гарантує Групі компаній Bosch підприємницьку свободу, що дозволяє здійснювати довгострокове планування та використовувати значну частину коштів для інвестування, забезпечуючи їй надійне майбутнє. Дев’яносто два відсотки акціонерного капіталу Robert Bosch GmbH належить благодійному фонду Robert Bosch Stiftung GmbH. Контрольним пакетом голосуючих акцій володіє Robert Bosch Industrietreuhand KG і виконує функції власника на підставі довірчого управління. Інша частина акцій належить родині Бош і Robert Bosch GmbH.

Додаткову інформацію можна отримати на сайтах: www.bosch.com, www.bosch.ua, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPresse

You may also like

Leave a reply