25 вересня 2015 року, відбувся круглий стіл  «Інструменти фінансування малих та середніх агровиробників: актуальний стан і перспективи». Організатором зустрічі представників банків, органів влади та міжнародних фінансових організацій виступила Незалежна асоціація банків України.

У ході круглого столу були обговорені ключові питання надання банківських позик аграріям.

Голова Ради НАБУ Роман Шпек відзначив зростання ролі аграрного сектору в економіці України, його особливу важливість у кризових умовах. «Як би ми не нарікали на складний бізнесовий клімат, наші аграрії, на відміну від IT-шників, в Канаду не поїдуть, продовжуватимуть працювати тут. Наше завдання – знайти можливості для кредитування», – зауважив він.

Член Ради НАБУ Тарас Кириченко ствердив, що банки мають достатньо фінансових ресурсів, аби надавати кредити.

Проте, низка питань потребує особливої уваги сьогодні. Одне з них – чи розуміємо ми, банкіри та фермери, один одного?

З одного боку, аграріям важко заповнювати розроблені банками форми кредитних заявок. З іншого – численні статистичні форми часто не дають достовірної інформації, а її перевірка та аналіз потребує багато робочого часу кваліфікованих працівників. Дуже велика собівартість аналізу маленького фермера робить кредит економічно невигідним.

Для вирішення цих проблем учасники дискусії вирішили ініціювати розробку спрощеної універсальної кредитної заявки для малих та середніх фермерських господарств.

Крім того було анонсовано старт у жовтні на базі НАБУ та за підтримки Німецького банку розвитку KfW серії тренінгів для банківських працівників щодо особливостей кредитування в агросекторі.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства Владислава Рутицька заявила, що агробізнес є одним із найприбутковіших у країні, а Міністерство також тісно співпрацює з KfW.

«Це  наш перший спільний проект з Національною асоціацією банків України та банком KFW. Його мета – забезпечити фінансову обізнаність банківського сектору, у всіх операціях, які відбуваються в аграрному секторі для підтримки кредитування малого та середнього фермера, а також для створення відповідної фінансової обізнаності. Ми започаткуємо і введемо оновлення методології та стандартних документів, які будуть прийнятні, які будуть використовуватись задля спрощення надання кредитів. Починаємо цей проект в жовтні. Перша фаза буде вміщувати роботу з банківським сектором, починаючи з грудня буде реалізовуватись друга фаза, до якої вже будуть долучатись аграрії»,  – зазначила Владислава Рутицька.

Також учасники круглого столу обговорили нагальні питання захисту прав кредиторів і запровадження нових інструментів фінансування аграрного сектору – аграрних розписок і електронних складських свідоцтв.

Зокрема, було намічено напрямки удосконалення чинного законодавства, а також досягнуто домовленості про організацію спільно з фахівцями Світового банку, провідних аудиторських компаній та регуляторів фінансового ринку роботи щодо напрацювання необхідних змін.

You may also like

Leave a reply