У січні 2022 р. медіанна ціна в доларовому еквіваленті на первинному ринку нерухомості склала 1319 дол. США/кв.м., що на 7% більша, ніж в грудні 2021 р. Як і прогнозували експерти, за 2021 рік ціна зросла на 20%.

Загальна ситуація на первинному ринку нерухомості.

За даними порталу Address.ua, у січні 2022 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1319 дол. США/кв.м, що на 7,2% більше за значення минулого місяця. Даний показник в категорії однокімнатних квартир у січні виріс в ціні на 10,6%, і склав 1437 дол. США / кв.м. Ціна двокімнатних – 1237 дол. США / кв.м., що на 4% більше, ніж в грудні 2021 р. Медіанна ціна трикімнатних квартир склала 1112 дол. США / кв.м.

«Зростання цін, в першу чергу, пов’язане зі здорожчанням собівартості будівництва та закінченням зимових знижок, акцій.  Січневий ріст цін на первинному ринку не пов’язаний зі збільшенням попиту, навпаки, попит значно зменшився, в зв’язку зі складною геополітичною ситуацією в країні. Покупку нерухомості відклали на більш кращий період як люди, які хочуть придбати житло для себе, так і інвестори», – повідомив Роман Герасимчук, директор City Development Solutions.

Такими є результати дослідження ринку нерухомості Києва за січень 2022 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (328 217 відвідувань за січень 2022 року).

Структура цін по районах

Одним з найдорожчих районів в столиці, як і раніше залишається Печерський район – 2506 дол. США/кв.м. На другому місці Шевченківський район, де медіанна ціна становить 1798 дол. США/кв.м. Ціна в Голосіївському районі склала 1422 дол. США/кв.м. В Подільському та Оболонському районах у січні 2022р. вартість кв.м. склала 1256 дол. США. та 1108 дол. США. відповідно. Мінімальна ціна – 978 дол. США/кв.м зафіксована в Деснянському районі.

Попит на столичну нерухомість

У січні найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол.США з часткою запитів 41%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні від 70 000 дол.США і вище – 22%. Житлом до 30 000 дол.США цікавились 19% користувачів.. Попит на житло з ціною 30 000 – 50 000 дол.США у січні 2022 р. склав 18% запитів до бази даних порталу.

Попит на однокімнатні квартири у січні 2022 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 48% запитів до бази даних порталу Address.ua. Двокімнатними квартирами цікавились 36% користувачів порталу. Трикімнатними квартирами – 16% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії від 50 м2 до 80 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 30% від загальної кількості. Квартирами до 35 м2 цікавляться 28% претендентів. Відсоток запитів на квартири площею від 35 м2 до 50 м2 склав 26%.

За даними порталу Address.ua, у січні 2022 року найбільший інтерес у покупця викликав Голосіївський район столиці. Частка переглядів оголошень в цьому районі склала 26% від загальної кількості переглядів. Далі в пріоритеті покупця Дарницький район, із часткою переглядів 15%. Дніпровський, Святошинський та Шевченківський райони – по 11%, Деснянський, Подільський, по 4%. Найменше покупець цікавиться первинної нерухомістю в Оболонському районі.

Розподіл ринку нерухомості

У січні, знову збільшився попит на первинну нерухомість, Розподіл попиту між первинним і вторинним ринками був наступним: 81% користувачів порталу Address.ua цікавилися покупкою нерухомості на первинному ринку і 19% на вторинному.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

Високий інвестиційний попит в IVкварталі 2021р та в цілому позитивні підсумки 2021 року закономірно призвели до подорожчання Київської нерухомості в 2021р.

При цьому слід зазначити, що зростання цін у січні 2022 року зумовлене, в першу чергу,  здорожчанням собівартості будівництва та закінченням зимових знижок, акцій.  Січневий ріст цін на первинному ринку не пов’язаний зі збільшенням попиту, навпаки, попит значно зменшився, в зв’язку зі складною геополітичною ситуацією в країні. Покупку нерухомості відклали на більш кращий період як люди, які хочуть придбати житло для себе, так і інвестори.

Незважаючи на загальне зменшення попиту, наразі ми спостерігаємо збільшення попиту на високоліквідні квартири. У січні 2022 року 1-кімн. квартири зайняли на 8% більше у структурі попиту, ніж минулого місяця.

Медіанна ціна Київської первинної нерухомості зросла на 7,2%, при тому, що у більшості районів Києва ціни практично не змінилися, а в Оболонському та Дніпровському знизилися на 3-7%. Ціна пропозиції Печерської первинної житлової нерухомості за підсумками січня збільшилась на 19%.

Такий дисбаланс цінової динаміки призвів до коригування попиту – кількість запитів про купівлю квартири в Печерському районі зменшилася на 7%, водночас значно зріс інтерес до нових об’єктів нерухомості бізнес-класу, що розташовані в історичній частині Подільського району.

Загальна структура попиту змінилася незначно – близько 10% запитів перейшло з категорії $50-70 тис. до категорії $70+ тис., що обумовлено насамперед загальним подорожчанням квартир в останні місяці.

Таким чином, на сьогоднішній день, незважаючи на побоювання частини населення, викликані геополітичною напруженістю, на ринку первинної житлової нерухомості зберігається тренд до зростання цін.

Висновки:

 • У січні 2022 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1319 дол. США/кв.м, що на 7,2% більше за значення минулого місяця.
 • Зростання цін у січні 2022 року зумовлене, в першу чергу, здорожчанням собівартості будівництва та закінченням зимових знижок, акцій.
 • За рік медіанна ціна квадратного метра на первинному ринку столиці збільшилась на 20%.
 • Попит на однокімнатні квартири у січні 2022 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 48% запитів до бази даних порталу Address.ua, від  користувачів, які шукають нерухомість для покупки.
 • У січні найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол.США з часткою запитів 41%.
 • Категорія квартир від 50 м2 до 80 м2, була самою затребуваною у січні 2022р. Частка таких запитів до порталу Address.ua становить 30%.
 • Знову ми спостерігаємо високий попит на первинну нерухомість. 81% претендентів цікавилися нерухомістю на первинному ринку і 19% цікавилися покупкою нерухомості на вторинному ринку.
 • Січневий ріст цін на первинному ринку не пов’язаний зі збільшенням попиту, навпаки, попит значно зменшився, в зв’язку зі складною геополітичною ситуацією в країні. Покупку нерухомості відклали на більш кращий період як люди, які хочуть придбати житло для себе, так і інвестори,- повідомив Роман Герасимчук.
 • У січні 2022 року до продажу пропонувалися квартири в 237 житлових комплексах, представлених в базі даних порталу Address.ua.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

 • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
 • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 січня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 328 217   (Universal Analitics)

Інформаційна довідка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові: Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

You may also like

Leave a reply