За даними порталу Address.ua, медіанна ціна оренди житлової нерухомості Києва, у січні 2022 р. залишилась на рівні попереднього місяця. В порівнянні рік до року –  зниження на 10% за м.кв.в дол. США

Зважаючи на значні коливання курсу національної валюти до дол. США, медіанна вартість оренди в доларовому еквіваленті, залишилась незмінною у січні 2022 року. Так, медіанна ціна оренди квартир в Києві у січні склала 10 дол. США/кв.м.. Ціна оренди квадратного метра однокімнатних квартир склала 11 дол. США. Медіанна вартість двокімнатних – 9 дол. США/кв.м., Трикімнатних квартир – 9 дол. США/кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за січень 2022 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (328 217 відвідувань за січень 2022 року)

Традиційно, найдорожчим районом Києва для оренди являється Печерський район. Медіанна вартість оренди в центрі столиці становить 1077 дол. США за об’єкт, або 15 дол. США за кв.м. На другому місці Шевченківський. Орендодавці в цьому районі просять 594 дол. США за квартиру ($ 12/кв.м.). На третьому місці Голосіївський район – 546 дол. США за об’єкт ($ 12/кв.м). Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі – 327 дол. США за квартиру, або 7 дол. США за кв.м.

Медіанна вартість оренди по районах Києва у січні 2022 року була наступною:

Найбільш дорогим районом для оренди найліквідніших однокімнатних квартир є Печерський район, де медіанна вартість оренди 1К квартири становить 654 дол. США. У Шевченківському та Голосіївському районах можна зняти однокімнатну квартиру в діапазоні від 430 до 470 дол. США. Найдешевшим для оренди районом є Деснянський. Цінник на 1К квартири в цьому районі становить 300 дол. США за місяць.

Медіанна вартість оренди квартир в Києві з розбивкою на кімнати у січні 2022 р.:

Структура пропозиції

У січні обсяг ринку оренди квартир розподілився наступним чином. 44% від загальної кількості пропозиції, представленої в базі даних Address.ua, зосереджено в категорії однокімнатних квартир. Пропозиція по двокімнатних квартирах – 38%, трикімнатних – 15%. 3% оголошень – багатокімнатні квартири, вільні для заселення.

Структура попиту

У січні 2022р. 43% запитів від охочих зняти квартиру в оренду  доводиться на однокімнатні квартири. 35% потенційних орендарів шукають для оренди двокімнатні квартири, а 18% – трикімнатні. Найскладніше здавати в оренду багатокімнатні квартири, лише 4% орендарів підшукують житло з чотирма і більше кімнатами.

Експозиція об’єктів

З огляду на попит та пропозицію, варто було б розглянути період експозиції квартир, які здаються в оренду. Так, за даними порталу Address.ua, у січні 2022 року період експозиції однокімнатних квартир склав 12 днів. 15 днів потрібно, щоб здати в оренду двокімнатну квартиру. Трикімнатні квартири здаються протягом 18 днів.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

Січень – традиційно є одним із найменш активних місяців на ринку довгострокової оренди. Зменшення кількості угод призводить до уповільнення цінової динаміки та відсутності значних змін у балансі попиту та пропозиції.

У січні 2022 року медіанна ціна оренди у Києві незначно знизилася – переважно за рахунок коливань курсу гривні до долара США, а також здешевлення житла у спальних районах. У наближених до центру районах Києва рівень цін був стабільним, а у Печерському районному медіанна ціна оренди квартири зросла на 10%. Тут зберігається найбільша медіанна ціна оренди квадратного метра – $14-16, що значно вище за середньоринкові показники.

Структура попиту та пропозиції залишаються практично ідеально збалансованими – на 1-кімн. та 2-кімн. квартири сукупно припадає 82% пропозиції та 78% попиту. Незначно більшу питому вагу у структурі попиту порівняно зі структурою пропозиції займають 3-кімн. та багатокімнатні квартири.

Середній час експозиції оголошення для 1-кімн. та 2-кімн. квартир практично трохи виріс, а ось 3-кімн. квартири почали здаватися швидше.

Період застою на ринку оренди триватиме ще як мінімум до кінця лютого, так що власники квартир мають час на підготовку квартир до оренди, а потенційні орендарі – можливість вибрати найбільш цікаві для себе варіанти.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

  • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
  • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 січня 2022 року. Кількість відвідувань за даний період склало 328 217 (Universal Analitics)

Інформаційна справка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові: Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

You may also like

Leave a reply