У січні 2022 року медіанна ціна в доларовому еквіваленті збільшилась на 1,1% в порівнянні з попереднім місяцем, та на 14,2% збільшилась в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року.

Ціни на вторинному ринку нерухомості.

Складна ситуація в країні стала стримуючим фактором на ринку нерухомості. Ринок завмер, покупці відклали значні покупки на більш вдалий час. Так у січні 2022 року медіанна ціна пропозиції квартир на вторинному ринку Києва, представлених в базі даних порталу Address.ua, збільшилась в порівнянні з груднем лише на 1,1%, і склала 1408 дол. США/кв.м. Даний показник в категорії 1-но кімнатних квартир виріс в порівнянні з минулим місяцем на 2% до 1550 дол. США/кв.м. Двокімнатні квартири виросли в ціні на 0,7% (1354 дол. США/кв.м.). Медіанна вартість 3-х кімнатних квартир залишилась на рівні попереднього місяця, та  склала 1249 дол. США/кв.м.,

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за  січень 2022 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (328 217 відвідувань за січень 2022 року).

Медіанна ціна пропозиції по районам Києва у січні 2022 р. склала:

Попит на вторинному ринку нерухомості.

У січні найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол.США з часткою запитів 41%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні від 70 000 дол.США і вище – 22%. Житлом до 30 000 дол.США цікавились 19% користувачів.. Попит на житло з ціною 30 000 – 50 000 дол.США у січні 2022 р. склав 18% запитів до бази даних порталу.

Попит на однокімнатні квартири у січні 2022 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 48% запитів до бази даних порталу Address.ua. Двокімнатними квартирами цікавились 36% користувачів порталу. Трикімнатними квартирами – 16% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії від 50 м2 до 80 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 30% від загальної кількості. Квартирами до 35 м2 цікавляться 28% претендентів. Відсоток запитів на квартири площею від 35 м2 до 50 м2 склав 26%.

Період експозиції на вторинному ринку нерухомості.

Так, за даними порталу Address.ua, на вторинному ринку у січні 2022 року період експозиції об’єктів склав 85 днів. В порівнянні з попереднім місяцем термін реалізації збільшився на 14,8% або на 11 днів, и в першу чергу це пов’язано з загальною нестабільною ситуацією в країні.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

На вторинному ринку житлової нерухомості Києва зберігається помірно-позитивна динаміка. Медіанна ціна збільшилася на 1,1% щодо грудня 2021 року, основне подорожчання припало на 1-кімн. квартири, що корелює із ситуацією на первинному ринку.

З погляду географії, найбільше зростання цін зафіксовано у Подільському районі – частково це зумовлено поступовим виходом на вторинний ринок квартир у нових будинках, введених в експлуатацію у 2021 році. У решті районів цінова ситуація залишилася стабільною. Винятком стали Оболонський та Печерський райони – медіанна ціна вторинної нерухомості знизилася на 6-7%.

Весь минулий рік динаміка цін на вторинну нерухомість у Києві була маловолатильною, зміна цін від місяця до місяця рідко перевищувала позначку 3%. При цьому за підсумками року (січень 2022 року до січня 2021 року) зростання медіанної ціни на вторинну нерухомість склало 14,2%, що можна розцінювати як економічно обґрунтоване зростання цін.

Попит залежно від площі квартири після коригування у січні був виражено збалансованим: знизився попит на квартири площею 35-50 кв.м., водночас зріс попит на малометражні квартири та квартири площею понад 80 кв.м.

В цілому, станом на січень 2022 року ринок вторинної нерухомості можна охарактеризувати як поміркований з хорошим балансом попиту та пропозиції. Подібна кон’юнктура ринку може бути основою помірно-позитивного прогнозу на найближчі півроку.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

  • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
  • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 січня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 328 217    (Universal Analitics)

Інформаційна довідка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові: Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

You may also like

Leave a reply