Відбулася Презентація результатів напрацювання концептуальних напрямків реформування державної житлової політики, розроблених робочою групою Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України у співпраці з міжнародними організаціями.

Основним актом законодавства України у житловій сфері до цього часу є чинний з 1984 р. Житловий кодекс. Проте на сьогодні він уже не має власного предмету правового регулювання. Понад 80% положень, що містяться в Житловому кодексі, врегульовано нормами Цивільного кодексу, а також окремими спеціальними законами: «Про житловий фонд соціального призначення»«Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»«Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»«Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків»«Про житлово-комунальні послуги» тощо.

«Тобто 80% положень Житлового кодексу підлягає скасуванню, оскільки в умовах сьогодення, їх існування створює правові колізії. Крім того, наявні відмінності у підходах формування напрямків житлової політики України та країн ЄС унеможливлюють залучення міжнародної допомоги для розвитку житлових фондів, а значні масштаби зруйнованого житлового фонду, внутрішнє переміщення громадян та необхідність повернення громадян України із-за кордону, вимагають розробки нового житлового законодавства з врахуванням найкращих міжнародних практик та досвіду країн ЄС, а також зміни підходів у забезпеченні житлом громадян України, напрацювання дієвих інструментів доступності житла», – прокоментували у Комітеті з питань молоді і спорту.

Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України залучено експертів міжнародних організацій для отримання інформації про досвід інших країн у забезпеченні житлом та рекомендацій щодо засад житлової політики в Україні. Опрацювання положень проекту закону України «Про основні засади житлової політики» триває.

Джерело: Lexinform

You may also like

Comments are closed.