У Києві ціни на оренду житлової нерухомості після літного здорожчання стабілізувалися.

Однак на початку листопада витрати орендарів зростуть через дорогі тарифи. «Зараз важко прогнозувати, чи зміниться орендна плата та чи підуть на поступки орендодавці у зв’язку з високими тарифами. Сьогодні домовитися з власниками щодо часткової сплати комунальних послуг майже неможливо. Не готові орендодавці і до торгу, зменшити вартість можуть лише у разі оплати квартири за 6 місяців», – зазначив Domik.ua провідний ріелтор АН «Альянс-брок»Володимир Столітній.

Проте деякі ріелтори зазначають, що власники готові поступатися і частково оплачувати комунальні послуги. «З орендодавцями можна домовитися щодо часткової сплати ЖКУ, проте умови у кожному випадку індивідуальні», – зазначила керівник відділу оренди АН «Киїівська нерухомість» Маргарита Валявська.

Читайте також: Тарифи на електроенергію для киян в жовтні

Уподобання орендарів

У жовтні попит на оренду житлової нерухомості у Києві активний, частіше винаймають житло вартістю від 4000 грн до 6500 грн. Серед головних вимог орендарів: гарний стан квартири, наявність необхідних меблів. Побутову техніку просять не всі клієнти, проте такі прилади, як пральна машина, холодильник та бойлер мають бути обов’язково. «Орендарі частіше обирають житло не за місцем розташування, а за станом квартири. Тобто, якщо вартість житла однакова, то орендарі відмовляються від гарного місцерозташування на користь кращого стану житла», – зазначив Володимир Столітній.

За словами Маргарити Валявської, незважаючі на дорогі тарифи, користуються попитом дво- та трикімнатні квартири. Частіше обирають житло економ-класу вартістю до 7000 грн.

Читайте також: Скільки заплатимо за комунальні послуги залежно від кількості кімнат у квартирі: інфографіка

На сьогодні у Києві активно винаймають житло сім’ї, переселенці із зони АТО, які переїжджають з квартири на квартиру, та мешканці західних областей.

Ціни та пропозиції ринку

Нерухомість економ-класу

Вартість однокімнатних квартир економ-класу на околиці столиці стартує від 4000 грн — це традиційно найдешевше житло. За аналогічне житло у прицентральних районах просять від 5000 грн, у центрі — від 5500 грн. Мінімальні ціни на двокімнатні квартири варіюються від 5000 до 6500 грн залежно від району.

Приблизні ціни на оренду квартир у Києві:

Локація Однокімнатна квартира Двокімнатна квартира Трикімнатна квартира
Центральні райони 5500 — 6000 грн 6500 — 7500 грн 8000 — 10000 грн
Прицентральні райони 5000 грн 6500 — 7000 грн 8000 грн
Околиця міста 4000 грн 5000 грн 6000 — 6500 грн

Читайте також: Тарифи на газ у Києві у жовтні

Нерухомість бізнес-класу

Більшість власників квартир сегменту «бізнес» виставляють вартість оренди у доларах США. За словами Володимира Столітнього, орендну плату вони також бажають отримувати у валюті і не погоджуються на компроміс щодо сплати вартості у гривні по курсу. Однак, спеціалісти по оренді нерухомості АН «Планета Оболонь» зазначають, що у дорогові оренди зазначається орендна плата з урахуванням вартості валюти. Якщо курсові коливання вищі за 20%, то ціна у гривні переглядається у бік зростання. Підтверждує можливість досягнення компромісу з власниками і Маргарита Валявська: «Клієнти часто не погоджуються на сплату оренди у валюті, і деякі орендодавці готові отримувати оплату в гривнях згідно з курсом».

У жовтні орендувати квартиру в Києві можна за такими цінами:

Локація Однокімнатна квартира Двокімнатна квартира Трикімнатна квартира
Центральні райони від 11000 від 18000 грн від 22000 грн
Прицентральні райони від 9000 грн від 15000 грн від 19000 грн
Околиця міста 7000- 8000 грн 10000 грн 12000 грн

Читайте також: Перший пішов: штраф за несплату податків при оренді квартири в Києві

publication_242263_img43bb7df6d7b3a54fed2fee7f8c6b6d00_620x0

Тенденції ринку

Ріелтори не прогнозують зниження вартості оренди житла, проте високі тарифи можуть змусити власників переглянути умови договорів. Якщо наразі орендарі майже завжди сплачують усі комунальні послуги, то, можливо, з початком опалювального сезону власники будуть лояльнішими, інакше можуть втратити своїх клієнтів.

Автор: Наталія Куксенко, журналіст Domik.ua
© domik.ua, 2015

Источник: domik.ua

You may also like

Leave a reply