Програма електронного резидентства оголосила про запуск 4 нових пунктів видачі ID-карток на 3 континентах: в Африці, Південній Америці та Азії. Таке рішення пов’язують зі збільшенням числа цифрових номадів та підприємців, що хочуть вести бізнес онлайн, через пандемію COVID-19.

Наприклад, тільки українці за період карантину (з березня 2020 року по березень 2021 року) зареєстрували в онлайн режимі через e-Residency 274 підприємства та подали майже 770 заявок, щоб стати електронними резидентами.

“Ми дуже раді запуску нових пунктів видачі. Над ними працювали впродовж трьох років, щоб стати ще доступнішими для підприємців з віддалених бізнес-точок. Розширення нашої цифрової та фізичної мережі, а також можливостей бізнесу, незмінно залишаються для нас головними завданнями. Підприємці та фрилансери з усього світу можуть запропонувати багато можливостей одне одному, і ми сподіваємось, що полегшення процесу приєднання до e-Residency спонукає багатьох обрати саме нас для подальшого розвитку їхніх компаній”, – розповів Лаурі Хаав, керуючий директор e-Residency.

Пандемія прискорила збільшення кількості цифрових кочівників або фрилансерів чи віддалених працівників, які можуть виконувати роботу без прив’язки до офісу. Наразі їхня кількість становить від 5 до 10 млн. Однак, вона постійно зростатиме і, за попередніми прогнозами, до 2035-го становитиме 1 млрд. Тому потреба в інноваціях стає все актуальнішою.

Керсті Кальюлайд, президентка Естонії, також зауважує: “Хоча глобальна пандемія обмежила наші можливості подорожувати, працювати та керувати бізнесом, вона натомість прискорила цифрову трансформацію урядів, бізнесу та фрилансерів. Оскільки все більше людей обирають жити й працювати без прив’язки до одного місця, зростає потреба у цифровому наборі інструментів, який би у цьому допоміг”. 

Наприклад, відомі компанії Auther (працюють у галузі біометричних платежів) та компанія Ria.com Marketplaces мають українське коріння, але засновники є естонськими електронними резидентами. Юрій Голузинець, керівник Auther, розповідаючи про становлення стартапу, наголошував: можливість керувати бізнесом онлайн із будь-якої точки світу дозволила заощадити кошти та час.

Уряд Естонії співпрацює з компанією BLS International для випуску ID-карток e-Residency в Сінгапурі, Бангкоку, Токіо, Йоганнесбурзі та Бразилії. BLS – це постачальник аутсорсингових послуг для урядових і дипломатичних місій по всьому світу. Компанія управляє візовими, паспортними, консульськими, атестаційними і цивільними послугами для понад 46 урядів.

Програма e-Residency заснована в 2014 році. Понад 80 000 цифрових підприємців вже користуються її можливостями. Вони створили бібльше 16 700 компаній в ЄС. Основна ціль програми – залучати не-резидентів з усього світу до захищеного та прозорого доступу до естонських діджитал сервісів. 

Українці продовжують займати першість серед кількості зареєстрованих компаній. На квітень 2021 року їхня чисельність становить майже 1300 компаній. 

Завдяки ID-карті електронні резиденти можуть створити компанію всього лиш за 1 день, вести бізнес повністю віддалено, податися на відкриття аккаунту в банку для бізнесу, користуватися е-банкінгом та міжнародними платіжними сервіс-провайдерами, сплачувати податки та підписувати документи повністю онлайн. E-Residency не надає громадянство, податкове чи фізичне резидентство, право на подорожі до Естонії чи ЄС.

You may also like

Leave a reply