Суспільство за останні роки незаслужено покарало багатьох реформаторів – Роман Насіров

Українське суспільство за останні роки незаслужено звинуватило та покарало багатьох людей з числа реформаторів, заявив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров на 13-тій Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES).

“Два з половиною роки тому відбувся своєрідний призов – дехто пішов на схід захищати країну зі зброєю, а дехто пішов до парламенту. Ми захоплюємося тими людьми, які виявили достатню сміливість, щоб почати боротьбу зі старими порядками та впроваджувати зміни. Багато з них за це поплатилися, в тому числі своєю репутацією, бо робили непопулярні речі. Дехто нападав і атакував цих людей … Коли ми ведемо мову про “батіг” – то цим “батогом” деяких порядних людей побили. Навіть частіше порядних людей, ніж інших – бо ті знають, як цього уникати”, – сказав він

Роман Насіров наголосив, що ДФС та інші органи влади докладають значних зусиль задля викорінення корупції та крокують шляхом реформ.


В Україні достатньо молодих і чесних юристів для заміни всіх суддів та прокурорів – старший науковий дослідник Атлантичної Ради США

В Україні є достатня кількість молодих і чесних юристів, здатних замінити всіх корумпованих суддів та прокурорів. Таку думку висловив старший науковий дослідник Атлантичної Ради США Андерс Аслунд на 13-тій Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES).

“Ми не бачимо будь-якого покращення системи судочинства. Я хотів би побачити таку реформу, яка пройшла в східній Німеччині, Естонії і Грузії – це 3 країни, які змогли досягнути того, що судова система й прокуратура були наново упорядковані… В Україні є дуже багато молодих чесних юристів, які можуть зайняти місця суддів та прокурорів”, – сказав він.

За оцінками Андерса Аслунда, лише невеличка частина діючих суддів і прокурорів достойні того, аби залишатися на своїх посадах.

“Можливо 5% з них чесні, але ці установи просто прогнили від корупції. Якщо ми подивимося на прокуратуру в Україні – по суті, прокурори збирають документи на людей, показують, що люди не так зробити, а потім прокурор приходить і каже: “У мене дуже цікава інформація про вас, скільки ви готові за неї заплатити?”. Саме тому жоден високопосадовець за останні 2 роки не був під розслідуванням прокуратури”, – наголосив пан Аслунд.


Приберіть бюрократію та інше “сміття” і ми будемо інвестувати в Україну – президент Vitol

Україні потрібно прибрати бюрократичні перепони, тоді великі транснаціональні компанії зможуть принести сюди свої інвестиції, сказав президент та виконавчий директор компанії Vitol Ян Тейлор на 13-тій Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES).

“На жаль, усі великі енергетичні компанії вийшли з України і бояться сюди заходити. Потрібно знайти відповідь – чому? Коли я розмовляв з Shell – вони кажуть, що досі Україна залишається неймовірно складною для роботи, тут залишається величезна кількість регуляцій. Тут досі використовуються радянські кодекси і лише в галузі газу трохи пішли вперед… Ми дуже стараємося, але нам потрібне дружнє середовище”, – зазначив він.

Ян Тейлор додав, що останні тенденції, на жаль, не додають оптимізму.

“Те, що відбувається зараз з “Нафтогазом” – викликає велику стурбованість у інвесторів… В України фантастичний потенціал, але треба бути реалістами: інвестори не прийдуть до того часу, поки ви не створите належні умови. Викиньте все “сміття” та бюрократію, і я обіцяю, що ми вкладемо більше!”, – підсумував він.

В свою чергу заступник голови Адміністрації Президента України Дмитро Шимків висловив думку, що минулого року Україна продемонструвала істотний прогрес у сфері дерегуляції.

“Минулого року ми скасували 15 тисяч різноманітних регуляцій. Є цілий набір регуляцій, які вже усунуті. Є спрощення, скажімо, у сільському господарстві. За останні 3 роки жодна сільськогосподарська компанія не поскаржилася на доходи, вони дають прибутки, які перевищують очікування акціонерів”, – зазначив Дмитро Шимків.

Разом з тим Президент України (1994-2005) Леонід Кучма скептично оцінив можливості щодо проходу західних інвестиції в Україну.

“Іноземний капітал не прийде. Навіть при Ющенку, якого дуже полюбляв Захід, – назвіть хоча б один сумісний з Заходом проект… Давайте сподіватися, в першу чергу, на себе, давайте перестанемо вмовляти зовнішній світ, що “ми такі хороші, приходьте до нас”, у нас такі можливості. Так, можливості, але ніхто поки не вірить в це”, – сказав Леонід Кучма.


“Метінвест” сподівається на зважене рішення Єврокомісії в рамках розслідування щодо постачання металургійної продукції – Юрій Риженков

Компанія “Метінвест” сподівається, що Європейська комісія прийме зважене рішення в рамках антидемпінгового розслідування постачання металургійної продукції в Європу, зазначив генеральний директор компанії Юрій Риженков на 13-тій Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES).

“Зараз ми продаємо майже 40% нашої продукції на європейський ринок. Ми навіть не називаємо це експортом, це для нас як внутрішній, домашній ринок. Постачання в південну Європу для нас, напевно, легше проходить, ніж в західну Україну. Тому стало великою несподіванкою, коли декілька місяців тому, Єврокомісія почала антидемпінгове розслідування постачання металургійної продукції в Європу. Я щиро сподіваюся, що рішення з цього питання відповідатиме Договору про вільну торгівлю та Асоціацію між Україною та Європейським Союзом”, – зазначив він.

Юрій Риженков подякував уряду України за активну позицію щодо захисту вітчизняного бізнесу в рамках цього розслідування.

Генеральний директор “Метінвеста” наголосив, що металургійна галузь України однією з перших вибрала для себе європейський вектор розвитку.

“Напевне, металургія була першою галуззю, яка зробила свій європейський вибір. Ми вибрали європейський вектор 15 років тому, і це було навіть раніше, ніж політики прийняли таке рішення”, – підсумував пан Риженков.

 



Шановні колеги!

Всі новини з 13-ої Щорічної Зустрічі YES українською та англійською мовами доступні на сайті: yes-ukraine.org
Інтернет-трансляція 13-ої Щорічної Зустрічі YES українською та англійською мовами доступна на сайті: yes-ukraine.org

Офіційне ім’я Twitter-профілю 13-ої щорічної зустрічі YES – @yes_ukraine. Учасники та зацікавлені особи можуть використовувати хештег #YESUkraine2016

Програма Форуму
yes-ukraine.org/ua/Yalta-annual-meeting/13th-yalta-annual-meeting/agenda

 

You may also like

Leave a reply