Сьогодні, 26 червня 2020 року, на львівському заводі «Електрон» відбулася презентація законопроекту №3739 про локалізацію у машинобудівній галузі, що має на меті створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості.

У презентації взяли участь народні депутати заступники голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський та Роксолана Підласа, голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, заступник Львівського міського голови Геннадій Васків, голова Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, керівники машинобудівних компаній та підприємств.

“В парламенті починають домінувати погляди, які ми називаємо здоровим протекціонізмом. Ми розуміємо, що українська промисловість та український виробник потребує державної підтримки. Яка при цьому залишає конкуренцію на ринку і не ставить споживача в невигідні умови. Ми не хочемо змушувати когось купувати неякісне, навпаки, ми хочемо стимулювати українські компанії та громадян купувати якісні товари, які з’являються завдяки конкуренції. Саме тому ми ініціюємо низку законопроектів, які називаємо здоровим протекціонізмом. Законопроект про локалізацію саме такий”, – зауважила Роксолана Підласа, народна депутатка  України.

Автори зазначили, що законопроект про локалізацію це мабуть одна з ключових ініціатив, спрямованих на підтримку української промисловості, зокрема українського машинобудування.

“Це все складна продукція з високою доданою вартістю. Це технології, які мають бути і працювати в Україні. Це робочі місця для українських громадян і це податки українських міст. Тому міста, в яких є велике промислове виробництво, платять великі податки, і за ці гроші розбудовуються, покращують інфраструктуру, купують новий транспорт. Механізм, який ми пропонуємо в цьому законопроекті, фактично є імплементацією європейського законодавства”, – підкреслюючи важливість розвитку промисловості акцентував народний депутат Дмитро Кисилевський.

За словами голови Федерації роботодавців України Дмитра Олійника: “Коли запрацюють норми законопроекту, я впевнений, що результати не забаряться. Хотілося б щоб це було першим кроком в державній політиці щодо стимулювання зайнятості та економічного зростання в Україні”.

“Наші робочі зараз стоять в чергах в Чопі чи в Шегинях, щоб виїхати за межі України, тому ми маємо дати людям гідну роботу, гідну зарплату. Вітчизняні виробники будуть мати можливість виробляти і продавати свою продукцію і тим самим наповнювати бюджет”, –  додав міський голова Ужгорода Богдан Андріїв

Юрій Бубес, президент-голова правління концерну «Електрон» коментуючи важливість законопроекту заявив: “Сьогодні не йдеться про надання преференцій виключно національним українським виробникам транспорту. А про те, що наше законодавство необхідно імплементувати у європейське. Адже у розвинутих країнах Європи та й світу діють ті ж норми, які сьогодні пропонує уряд України – це ті ж вимоги, що випливають з Угоди про асоціацію України з ЄС!”


Нагадаємо, що 24 червня  2020 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №3739 про локалізацію. Авторами стали народні депутати Дмитро Наталуха, Дмитро Кисилевський та Роксолана Підласа. Всього законопроект підписали 37 народних депутати з різних депутатських фракцій та груп.

Законопроект виділяє 4 основні напрямки машинобудування для яких пропонується локалізація на рівні 25-40%. Після вступу закону в силу, автори прогнозують протягом наступних 3-5 років ріст ВВП на 3,9% і створення понад 62 тисячі нових робочих місць.

You may also like

Leave a reply