Україна консультується з Міжнародним валютним фондом щодо реалізації реформ. З коментарів Сергія Марченко, Міністра фінансів України, озвучених на зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації 18 лютого 2021-го.

Подовження співпраці передбачає вирішиння питань на енергетичному ринку, якісна діяльність антикорупційних органів, пришвидшений запуск судової реформи, імплементація закону про банківську діяльність та наступна консолідація бюджету.

Йшлося також про ефективну боргову політику та й про реформу митниці.

Скоро атестуватимуть митників, переведуть на контракти з підійманням оплати. Успішне складання тестувань – це додавання до бази єдиної юридичної особи ДМС.

Міністр запропонував представникам бізнесу сповіщувати про порушення на митниці, щоб спільними зусиллями вивести економіку з тіні.

Учасники Асоціації повідомили, що з жовтня 2020-го не вдається зустрітися з управлінцями митниці, але питань назбиралося чимало до обговорення.

Міністр погодився, що переживання щодо діяльності Бюро економічної безпеки мають місце бути. На його думку, можна попередити виникнення проблем на стадії опрацювання засад діяльності, кадрової політики, організаційної культури та головних механізмів новоствореної установи. Робота органу має спиратися на аналітичні та інформаційні інструменти.

Щодо екологічних зобов’язань України, Мінфін має намір перегляну ставки екоподатку, випуск зелених облігацій та імплементувати проекти Фонду енергоефективності на 6,5 мільярдів гривень.

Бізнесу надаватимуть можливості переносити збитки з попередніх фінансових періодів, але за часовими обмеженнями.

В питанні імплементації податкової амністії Мінфін сформулював проект, який вивчається ключовими стейкхолдерами. Частково  відновлені деякі види податкових наглядових процедур бізнесу.

Мінфін не підіймає питання скорочення навантаження на фонд оплати праці. Зменшення ставок ЄСВ можливо при втіленні пенсійної реформи з розумінням розподілу ставок і джерел компенсації.

На завершальному етапі аспект скасування ввізного мита для особистих речей фізичних осіб, маркування пачок картріджів для E-сигарет та скасування надмірного регулювання митних та адміністративних процедур, що стосуються пропуску вантажів з морських портів.

Рухається процес також у бік імплементації Директиви 40 із регулювання тютюнового ринку, яке в компетенціях МОЗ. Документ створений. Скоро буде поданий на розгляд Кабміну.

Впроваджуються електронні акцизні марки з QR-кодом, за допомогою яких ДПС може верифікувати справжність алкогольної та тютюнової продукції через відповідне програмне забезпечення.

За матеріалами Європейської бізнес асоціації

You may also like

Leave a reply