Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» від 17 квітня 2019 р. № 337.

Порядок стосується всіх юридичних та фізичних осіб, які використовують найману працю.

Розслідування за цим Порядком може проводитись щодо працівників, які перебували у відрядженні за кордоном, якщо інше не передбачене міжнародними договорами.

Про нещасний випадок/захворювання потерпілий чи працівник – свідок повинен повідомити спершу свого безпосереднього керівника, який вже надалі має повідомити роботодавця, організувати надання першої домедичної допомоги потерпілому та зберегти обстановку на робочому місці, яка була в момент нещасного випадку. Змінювати робочу обстановку можна лише в тому разі, якщо інакше можуть виникнути більш тяжкі наслідки.

Про нещасний випадок мають бути повідомлені територіальний орган Держпраці та робочий орган Фонду соцстрахування. В окремих випадках (наприклад пожежа) повідомляти слід ДСНС, поліцію, місцеву держадміністрацію.

Якщо нещасний випадок стався з працівником ФОПа чи на підприємстві, де відсутня необхідна кількість працівників для утворення комісії із розслідування, то розслідування проводиться комісією до складу якої входять представники суб’єкта господарювання/робочого органу/профспілки/держадміністрації, лікар з гігієни праці органу Держпраці, представники ДСНС, Держпродспоживслужби.

Безпосереднє розслідування має бути проведене протягом 5 робочих днів з дня утворення комісії.

Дізнаватися про хід розслідування, отримувати копії матеріалів розслідування мають право як потерпілий, так і члени його сім’ї, уповноважені ним особи.

Якщо місце події потребує детальнішого вивчення, до роботи можуть бути запрошенні спеціалісти науково дослідних організації тощо. Заклади судово-медичної експертизи, експертно-технічні центри, органи досудового розслідування інші органи повинні надавати безоплатно у найкоротший строк матеріали та висновки щодо нещасного випадку.

Згідно з Порядком, виконання працівником завдань за письмовим розпорядженням роботодавця в неробочий час, під час відпустки, у неробочі дні, чи виконання дій в інтересах підприємства, що не належать до його трудових обов’язків, визнаються також пов’язаними з виробництвом. Загалом визначено 26 обставин, за яких нещасні випадки можуть бути визнанні пов’язаними з виробництвом.

Джерело: Lexinform

You may also like

Leave a reply