Кардіотренування не лише знижує актуальний рівень стресу, але й протягом кількох годин після його завершення стимулює розум і тіло спокійніше реагувати на складні емоційні ситуації.

Так вважає Пантелеймон Еккекакіс, професор психології в Университеті штата Айова, який вивчає вплив тренування на розумові здібності та настрій.

З його досліджень, після тренувань кров’яний тиск не підіймається сильно, навіть якщо людині доведеться приймати участь у складних переговорах чи переживати драму у стосунках.

Ефект від тренування спадає орієнтовно за 30 хвилин.

Будь-який вид вправ має позитивний вплив на здоров’я. Але кардіотренування викликають оптимальний когнітивний та емоційний стан.

Проте ефект віж важкої атлетики і йоги, зі слів професора, не так ретельно вивчений.

Дослідження вказують на те, що його впливає на настрій, почуття, але підвищити когнітивну гнучкість (швидке і ефективне перемикання між задачами) це найкраще досягається саме кардіотренуваннями.

Психолог радить:

  • відвідувати заняття кожні 20-30 хв щодня;
  • прислухатися до свого організму підчас тренувань і займатися інтенсивніше в ті дні, коли мозок не повинен задіюватися по максумуму;
  • виснажливі вправи погіршують властивість чітко мислити, забирають енергію, яка повинна бути витрачена на рішення когнітивних задач
  • тренування проводити ближче до моменту, коли мозок працюватиме на повну потужність. Приміром, якщо о 6 ранку тренуватися, не варто очікувати покращення когнітивних функцій ближче 16.00;
  • Займатися ввечері добре, але тренування варто завершити за 3,5 години до сну.

«Якщо ви належите до типу людей, які займаються спортом протягом всього життя, мають фізичну підготовку і дійсно насолоджуються інтенсивними тренуваннями, тоді продовжуйте так робити. Це рідкість, але такі люди існують», – коментує професор.

За матеріалами Inc

You may also like

Leave a reply