Громадська організація «Смарт Освіта» спільно з Українським інститутом книги, проєктом «BaraBooka» та Малою академією наук випустили друге видання посібника «ЖивіПисьменники. Батькам» у межах інформаційно-просвітницького проєкту #ЖивіПисьменники, ініційованого Українським інститутом книги та проєктом підтримки дитячого читання «BaraBooka, простір української дитячої книги».

«Живі письменники. Батькам» – це частина спеціально розроблених фахівцями інструментів для заохочення дітей до читання в межах всеукраїнської акції #ЖивіПисьменники. Посібник містить описи 50-ти книжок, призначених для  дітей молодшого шкільного віку й підлітків до 14 років, поради дитячої та сімейної психологині Світлани Ройз та ідеї для спільних ігор із дітьми після читання. За допомогою цих книг і рекомендацій батьки зможуть знайти теми для розмов, роздумів, трансформувати напруження і просто стати ближчими з дитиною.

«У цьому, вже другому випуску посібника, вперше з’являються дібрані експертами книжки для дітей 10–14 років, а ще тут до кожнісінької книжки є коментар психологині Світлани Ройз, який важливо прочитати батькам. У такий спосіб посібник допомагає батькам не лише занурити дитину в прекрасний світ читання, але й вибудувати стосунки з дітьми та краще їх розуміти», – пояснює очільниця ГО «Смарт освіта» Галина Титиш.

У попередньому виданні «Живі письменники. Батькам» експертки запропонували 50 книжок для дітей молодшого шкільного віку, виданих з 2014 до початку 2020 року. Там подано короткі описи творів, коментарі психолога й поради щодо спілкування та ігор із дітьми довкола прочитаного. Другий же посібник для батьків розповідає про нові видання — від квітня 2020 до жовтня 2021 року — та складається з двох частин: пропозицій для читання дітям молодшого шкільного віку й молодшим підліткам, дітям середнього шкільного віку.

«Ця методичка – більше, ніж список книг, рекомендованих для читання. Вона створена для того, аби читання було не тільки розвагою, освітою, наповненням інформацією – а щоби за допомогою читання створювався та зміцнювався простір стосунків між дітьми та батьками. Між дітьми та світом.

Ми не лише писали про рекомендований вік для кожної книжки – під кожною з них є список тегів, щоби батьки точково могли знайти “своєчасну” книгу. А серед книжок для підлітків – могли запропонувати ту, яка зможе стати опорою та провідником у тому, про що дитина з батьками поговорити безпосередньо не може. Я дуже рекомендую всі книги спочатку переглянути, а книжки для підлітків – прочитати самим. У них дуже багато несподіваних відкриттів, які допоможуть подивитися на дітей по-іншому», – говорить одна з експерток проєкту, дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз.

Посібник можуть використовувати всі охочі, завантажити його можна за посиланням.

Друге видання посібника «ЖивіПисьменники. Батькам» вийшло в межах третього сезону щорічного інтерактивного інформаційно-просвітницького проєкту #ЖивіПисьменники, що має на меті популяризацію читання сучасної літератури серед дітей та підлітків. Проєкт рекомендований для вчителів, бібліотекарів, видавців і батьків.

«Коли в поле уваги дитини чи підлітка потрапляє твір про персонажів-однолітків, актуальні виклики й теми, знайомі місця, а не про страждання й муки у творах історії літератури, вони абсолютно по-новому дивляться на книжку й на читання. Дати дітям можливості „оживити“ їхнє життя смислами (технології вони опановують і без нас, дорослих) — ось покликання нашої акції», – говорить ініціаторка й натхненниця проєкту Таня Стус.

Загалом у проєкті #ЖивіПисьменники представлений широкий набір інструментів для вдумливого читання з дітьми та роботи з текстом, доступний на спеціально розробленій сторінці.

Цього року там є такі новинки:

  • рекомендаційні матеріали для читання «#ЖивіПисьменники: дошкілля» з добіркою з 10 видань різних типів для дошкільнят, вправами, іграми, практичними розробками методистів дошкільної освіти;
  • друге видання посібника «Живі Письменники. Батькам», створене в партнерстві з ГО «Смарт освіта», яке описано вище;
  • каталог «#ЖивіПисьменники: Хто вони?», де систематизовано біографічні та бібліографічні дані сучасних українських письменників, які допоможуть розширити роботу з тими письменниками, книжки яких сподобалися найбільше.

«Кожен з елементів цього інтерактивного проєкту наближає книгу до юного читача, формує його літературні смаки на довгу перспективу, та долає дистанцію між письменниками та читачами», – коментує проєкт керівниця напряму промоції читання Українського інституту книги Анастасія Ярошик.

Усі інструменти для супроводу юних читачів зручні в користуванні. Там є:

  • посібники;
  • відеоролики;
  • презентації для завантаження;
  • підказки – QR-коди;
  • пропозиції інтерактивної комунікації.

Проєкт доповнює серія відеороликів #ЖивіПисьменники з дитячими письменниками, які взяли участь у проєкті.

Довідково:

Друге видання посібника «Живі письменники. Батькам» створено ГО «Смарт освіта» у співпраці з психологинею Світланою Ройз, проєктом «BaraBooka» та Малою академією наук у межах інформаційно-просвітницького проєкту #ЖивіПисьменники, ініційованого Українським інститутом книги та проєктом підтримки дитячого читання «BaraBooka, простір української дитячої книги». 

Дизайнери та верстальники посібника: Олена та Роман Марчишини.
Авторка малюнка на обкладинці: Альона Ястремська.

You may also like

Leave a reply