Я маю позначити, що для мене особисто є інфоциганством. По-перше, інфоциганство – це коли люди в будь-якій сфері продають інформацію: як заробляти гроші, як правильно укладати волосся або як стати крутим ІТ-фахівцем, при цьому, не маючи власного бізнесу або ж не створюючи такого бізнесу. Тобто підґрунтя таких порад базується на прочитаних книжках або в інший спосіб вивчення теми, але без власного досвіду. Для мене це – інфоциганство. Такі люди дуже часто просто перепродують інформацію, та в них є достатньо успішні учні і так далі, але для мене це все одно вважається інфоциганством.

Наступне, що дуже важливо – створювати продукти і навчати людей тому, в чому ти достатньо компетентний сам. Треба надати людям ті знання, які ти використовував і використовуєш сьогодні. Як це працює на моєму прикладі: я з абсолютного нуля, без вкладень та інвестицій, створив магазин, сидячи у гуртожитку. Я маю фотографії, все є, як доказ того, що я його створив. І вивів його за кілька років буквально на 300 000 доларів доходу на рік. У моїй ніші, футбольному екіпіруванні, це було одним із найбільш вражаючих, великих результатів. Я спілкувався з власниками інших магазинів і ніяких оборотів не робив. Я вважаю, що я достатньо компетентний в тому, щоб навчати людей своїй структурі. У мене є власна схема, як запускати проєкти в онлайні абсолютно без вкладень, щоб це був товарний бізнес. Я всі ці знання використовую по сьогодні у блозі, наганяю всю свою аудиторію, виходячи з тих знань, які отримав, створюючи інтернет-магазин. Це перше. Друге: бувають ситуації, коли люди дійсно з досвідом, але, при цьому, не вміють робити продукти. Це теж можна назвати інфоциганством, бо вони дають якусь свою інформацію битком: «Ось, тримайте велику купу уроків, купу відео уроків, схем тощо», а що з цим робити і як це використовувати люди не розуміють, тому справжня, якісна освіта онлайн-навчання – це ще й сильна методологія. Ми робимо курси з новим для України підходом. Кожному учню назначається наставник, який вже пройшов даний курс і заробляє гроші на своєму товарному або іншому бізнесі. Наставництво також оплачується: 40 000 гривень за поток. Плюс у них є дуже сильна мотивація: наставник найкращого учня отримує автомобіль вартістю від 10.000 доларів. У нас дуже багато уваги виділено оточенню. Всі учні поділені на групи з десяти та 50 осіб для роботи командою. Кожен учень отримує покрокову структурну інформацію, розбиту на невеликі уроки від 10 до 30 хвилин, доповнені конспектами, презентаціями, додатковими PDF-файлами для зрозумілості. Наставники відповідають на питання, розбирають їхні домашні завдання, телефонують їм і відповідають у чатах. Дуже важливо: якщо ти до цього ставишся типу «зрубати бабок швидше», так працювати не буде. У мене більше 50% заробітку йде на створення продукту, на команду, на підтримку постійного продукту, і цей відсоток постійно збільшується. Це не кажучи про рекламу продукту та маркетингу тощо. Тобто, якщо ти заробив 100.000 доларів, то всі вони не йдуть у кишеню, одразу ж можете відрізати 50% на розвиток.

Інфоциганство – це відсутність якісних продуктів, байдуже ставлення до методології, невміння думати, як би зробити так, щоб учень мав підтримку на кожну кроці і розуміння, що йому робити. А також це продаж знань, які ніколи не застосовувалися, а просто взяті у інших людей і видані за власні.

Олександр, розкажіть як ви починали свій бізнес? Скільки було вам років і звідки взялася ідея?

На початку свого 17-річчя я був футболістом-початківцем і не пройшов відбір до футбольного клубу «Арсенал». Але завжди хотів займатися футболом і заробляти на цьому. Тому я вирішив створити щось своє. У мене був досвід ведення пабликів ВКонтакті, щось розумів і, таким чином, створив інтернет-магазин. На момент запуску я мав 300 доларів, які успішно витратив на неякісну, браковану партію взуття, і в мене нічого не залишилося. І вже потім почав дізнаватися, що таке «дропшипінг», запустив без вкладень свій магазин у ВКонтакті, потім перейшов в Instagram, і, таким чином, абсолютно з нуля йшов, навчався рекламі та всьому сам, один раз купив бізнес-схему за 100 $, яка мені допомогла трішки прискоритися з цим. Потім робив все самостійно і вивів оберт інтернет-магазину на рівень 300 000 $ щорічного доходу.

Чи відразу все виходило добре? Можливо були моменти, коли виникало бажання все кинути та змінити рід діяльності?

Так, були труднощі. Перші місяці виходило заробляти 100-400 $, я всі гроші вкладав у магазин, тому що жив у гуртожитку, і вони мені були не потрібні, а зберігав товар у складському приміщенні, яке вибив у коменданта за 300 грн на місяць. Коли дохід став близько 800 доларів, переїхав у невелику хрущівку, зберігав товар там. Було багато складнощів, але найбільші – коли я зрозумів, що мені треба заробити 4,000 $ додатково до мого бізнесу для того, щоб швидко вирости. Я боявся брати кредити.Тому залишив магазин на маму, швидко її всьому навчив, а сам поїхав до Німеччини працювати на заводі.

Я дуже хотів туди потрапити, бо думав, що це легкий заробіток великих грошей. Але, коли ти стоїш на лінії, а навколо тебе стоїть нереальний шум, голосніше, ніж на будь-якій дискотеці, ніби 10 тракторів працюють на 10 м², плюс – начальники, які тебе абсолютно не поважають, матюкають, вважають тебе за гастарбайтера і намагаються максимально нагрузити найважчою роботою, ілюзії легких грошей розвіюються. До того ж повертався додому без сил, бо цілий день на ногах вантажив коробки без нормального відпочинку. Коли була можливість перепочити, я сідав і заходив до Інстаграму, бо інтуїтивно розумів, що це нова майбутня платформа для товарного ринку,завантажував всі свої фотографії, підписувався на всіх, і, власне, за два місяці, поки був у Німеччині, набрав 13 000 підписників футболістів.

Повернувшись додому, я вклав усі гроші з Німеччині в товар, а буквально за три місяці переїхав у свій перший офіс та купив собі першу машину – Жигулі. Тому з найбільших труднощів можна виділити період у Німеччині. Після цього я пообіцяв собі, що ніколи в житті ні на кого не буду працювати.

Чи впливає ваша популярність та активність у соціальних мережах на розвиток бізнесу? Чи може навпаки заважає?

Мій бізнес зараз тісно пов’язаний з соцмережами, це потужний майданчик, що дає постійний трафік. Якщо раніше мені потрібно було постійно купувати рекламу в ютубі, фейсбуці, інстаграмі та витрачати на це великі кошти, то зараз я фінансую лише просування свого акаунту. Аудиторія залишається зі мною і в мене постійно є трафік, тому я відношусь до моїх соцмереж, в першу чергу, як до бізнесу. Якби у мене була можливість заробляти ті кошти, які мене цікавлять в інший спосіб, то я б, напевно, так активно Instagram не вів, тому що це дійсно забирає дуже багато часу.

Коли прийшло усвідомлення, що ви готові ділитися планом дій для досягнення успіху?

Усвідомлення прийшло, коли я купив собі першу машину Жигулі та переїхав в офіс 40 квадратів, як зараз пам’ятаю, платив по 5,000 грн в місяць. В мене є ці перші пости в інстаграм, які я робив у хрущівці і не переїжджав нікуди, тому що було дуже шкода грошей, бо все вкладав у бізнес. Тоді і подумав, що хотів би розказувати людям, як заробляю. Просто інтуїтивно зрозумів, що мені хочеться уваги, є чим ділитися, необхідно передавати свій досвід, щоб люди його використовували, бачили мій шлях і розвиток.

Ви ведете курс самостійно, чи маєте помічників, викладачів якихось окремих напрямків? Чим ви підкріплюєте матеріали курсу?

У першу чергу це мій власний досвід, який я зараз використовую. Ті самі мої схеми просування соцмереж, збільшення продажів, але адаптовані під сьогодення і сучасний маркетинг. Для подачі матеріалу є запрошені спікери, це дуже круті люди, які своїх сферах фахівці. Наприклад, я розумію рекламу, але сам активно її не налаштовую, цим займаються запрошені люди, які саме зараз заробляють на цьому великі кошти. Тому даний матеріал краще розповість професіонал.

На скільки важко поєднувати основний та інфобізнес? Чи встигаєте бути продуктивним в обох напрямках?

Основний бізнес у мене зараз – це інвестиція у своїх же учнів, у цікаві проєкти, які мені забезпечують пасивний дохід. Я почав займатися цим приблизно півроку тому, отже великих доходів ще немає, але продовжую займатися цим, бо на даний момент, мені цікавіше інвестувати, ніж займатися своїми офлайн-бізнесом чи онлайн-бізнесом, крім онлайн-навчання. Також, зараз ми створюємо цілу навчальну платформу, яка також буде великим бізнес-проєктом, але поки не можу нічого про це розказувати. Поєднувати не важко, якщо ти розумієш, що в добі є 24 години, а на сон тобі вистачає 6-7 годин, якщо ти тримаєш режим і прокидаєшся близько сьомої ранку, тоді поєднувати не важко.

Не боїтеся взростити собі ж конкурентів?

Не боюся, тому що для мене конкуренція, як би це банально не звучало, це завжди двигун прогресу, коли є з ким конкурувати, стає цікаво. Деякі моменти можуть тебе пригнічувати, але, з іншої сторони, я ставлюся до проблем, як до задоволення, завжди їх перекладаю у задачі і вчуся, щонайменше зараз, кайфувати від вирішення. Тому для мене конкуренція – це шанс до нового розвитку, ідей, стимул покращити своє, щоб завжди бути попереду. Бізнес, який не має конкуренції, це бізнес, який дуже швидко досягне своєї вершини і не буде розвиватись.

Яка мета вашого інфобізнесу крім додаткового прибутку?

Коли ми були в Буковелі, до мене підійшов хлопець, який працює барменом, і сказав:  «Саня, твій курс – це просто щось з чимось! Я вже в перші тижні почав заробляти, нічого при цьому не вклавши. У мене виникли проблеми в сім’ї, але я знаю, що мені робити, як мені робити, як мені найближчим часом вийти на 2,000-3,000 $ в місяць. Я тобі дуже вдячний!». І таких людей сотні! Я не знаю, як вам передати цю значимість для мене. Я вважаю, що, взагалі, всі ми егоїсти, але я, наприклад, вважаю себе здоровими егоїстом, тому що я піклуюсь про себе, знаючи, що я дам цю енергію, в першу чергу, своїй сім’ї і іншим людям, які в мене купують навчання, які мене дивляться, слухають і довіряють. Коли мені віддають таку енергію, я розумію, що мій досвід допомагає змінити життя людини, яка працювала на роботі за 300 доларів в місяць, кожного дня вставала о шостій ранку і йшла на цю роботу, а зараз вона може за допомогою смартфона заробляти ті самі гроші, а через місяць-два після навчання вже близько 3,000 $ в місяць.

Для мене це, в першу чергу, енергія, яку я отримую, це якась місія. Сам факт, що маю можливість не тільки забезпечити свою родину, а ще й допомогти армії та українцям встати на ноги та жити достойно у своїй країні, для дуже важливий. Гроші – це для мене інструмент для втілення своїх ідей, але саме створення продукту, результати, спортивний інтерес, щоб більше учнів почали заробляти –  це для мене найважливіше.

В цей складний для країни час люди втрачають роботи, тікають жити до Польщі, в інші країни, а я хочу допомогти залишитися українцям на рідній землі і заробляти тут гроші, збагачувати наш бюджет, робити нашу країну міцнішою, вирощувати тут бізнесменів. Я вважаю, що на цю мою працю люди точно звернуть увагу. Просто в декого ще є якесь переконання, що все це інфоциганство. Але я впевнений, якщо дам свій курс будь-якому викривачу, йому просто не буде чого сказати. Я впевнений, що колись мою працю оцінять гідно.

Маєте приблизну статистику, скільки випускників курсу побудували працюючий бізнес?

У мене десь більше 1,500 людей заробляють тільки за 5 років з того часу, як я навчаю. Вони мають бізнес в різних сферах і це тільки ті, кого я знаю. Середній дохід учня 800 $. Якщо брати навчання, яке я випустив зараз, то це мій найкращий курс. З нього поки що статистики немає, бо потік тільки закінчився, скоро буде тестування, проводяться екзамени. Ми будемо рахувати людей, які отримали сертифікати для того, щоб з тих, хто пройшов навчання майже до самого кінця, вирахувати, скільки з них заробляють. Люди, які прийшли на курс не дійшли до другого чи до третього модуля в статистику не враховуються, бо вони з власних причин не пройшли повністю навчання.

І розкажіть про плани на майбутнє? Чи плануєте ще додаткові напрямки курсів, можливо є якісь ще ідеї та знання, які будуть корисними для українців?

Ми плануємо, як я вже сказав вище, створювати цілу навчальну платформу, поки не можу розказувати, що до чого. У наступному році планую випуск книги. Я думаю, що в майбутньому буде зовсім новий продукт по особистому бренду, це також поки не розголошую назагал, а тільки для своїх учнів. Вони всі дуже чекають, тому що це можливість заробляти не тисячі доларів, а десятки тисяч доларів. Це буде закрите ком’юніті з дуже великим прайсом на навчання. Українцям, які зробили вибір залишитися в країні, я можу дати пораду: в першу чергу, для того, щоб гарно жити в Україні, потрібно навчитися жити в колі свого впливу, а не в «колі своїх турбот». «Коло турбот» – це ті речі, на які ти не можеш вплинути: дощ, сніг, спека, апокаліпсис, війна, відключення світла. А те, на що ми можемо вплинути, це і є наше життя. Саме тому я бажаю жити тими задачами і проблемами, які ви можете вирішувати, і навчитися насолоджуватися ними, тому що я вважаю, що щастя – це і є вміння насолоджуватися вирішенням проблем.

You may also like

Comments are closed.