З 25 березня до 1 квітня тривав флешмоб «Намалюй техніку, яка наближає Україну до перемоги». Участь у ньому взяли понад 600 дітей, які надіслали свої малюнки. Малювали Україну та її захисників, дрони, Байрактари та Джавеліни, якими ЗСУ знищують наших ворогів. Зображали танки, українську «Мрію», привида Києва, Володимира Зеленського, банку огірків, якими збивали дрони та диких гусей.

Ініціатором флешмобу стала команда освітньої програми «STEAM-інформатика». До війни в навчальному експерименті, який ініціювали спеціалісти та педагоги, брало участь 5 київських шкіл, учні яких з 3 по 9 клас навчалися програмувати дрони. Коли почалася війна, усі свої платформи в соцмережах команда вирішила переорієнтувати на підтримку дітей та створення контенту, який заспокоюватиме чи надихатиме.

«Зараз у соцмережах, особистих розмовах з учнями й повідомленнях ми спостерігаємо зростання мотивації дітей вивчати технічні науки. Щоб, наприклад, розуміти, як працює безпілотник, як його створити, як літає дрон і чим він відрізняється від квадрокоптера. Тому ми вирішили запустити мистецький флешмоб, який би виконав кілька функцій: через малюнки посилити мотивацію до вивчення технічних дисциплін та відволікти дітей від жахливих новин, які ми бачимо та читаємо щодня», — розповів директор “ЛИТЕР-ІКТ” Ігор Ситник.

Учасники надіслали свої малюнки з Києва, Вінницької, Волинської, Закарпатської, Львівської, Харківської, Запорізької, Донецької та інших областей. Усього організатори отримали роботи з 20 регіонів України. Один навіть надійшов із Данії, куди тимчасово переїхала сім’я маленького українця. До флешмобу долучилися діти від 2 до 18 років і дорослі: батьки, бабусі та дідусі.

Ініціативу підтримав відомий український гурт «Без обмежень», який погодився зробити альтернативний кліп з дитячими малюнками на пісню «Воля».

«Творчість дітей – це щось особливе. По-перше, це надзвичайно концентровані щирі емоції. Деякі малюнки настільки глибокі, що мимоволі їх згадуєш навіть через кілька днів. По-друге, це – дуже високий рівень гумору й тролінгу. Деякі малюнки настільки були влучними, що цілком могли б стати мемами та крилатими фразами. І це добре, що наші діти мають таке почуття гумору й таку непідробну щирість – це світло, яким можна здолати темряву російської пропаганди й фейків», — розповів фронтмен гурту «Без обмежень» Сергій Танчинець.

Відео змонтував школяр – одинадцятикласник з Києва Іван Хлопов. Він з батьками тимчасово переїхав до Івано-Франківська. Його столична, 52 школа, бере участь в навчальному експерименті STEAM-інформатика. Він слідкує за проєктом і сам запропонував змонтувати кліп, коли побачив оголошення про флешмоб. Річ у тім, що Іван хоче в майбутньому пов’язати свою кар’єру з кінематографом чи телебаченням. Відтак уже зі школи намагається монтувати та знімати відео. Тож флешмоб та відео вийшли повністю дитячими: малюнки надсилали діти з усієї України, а створював його столичний випускник.

Окрім малюнків, діти писали сотні слів підтримки захисникам України: «Дякую нашим героям, що можу жити у вільній Україні, на своїй рідній землі», «Дякую ЗСУ за життя», «Перемога за нами», «В пам’ять про улюбленого дядька Старіша Іллю, який загинув захищаючи кордон нашої УКРАЇНИ в перші години нападу. Пам’ятаємо та любимо!», «Справедливість переможе» та інші.

Нове покоління впевнене у перемозі України, а як ми знаємо: вустами дітей мовить істина.

Відео можна проглянути за лінком

А в цій папці зібрали роботи дітей, які вони надсилали для флешмобу

You may also like

Comments are closed.