Фонд державного майна розробив зміни до Закону України «Про особливості приватизації об’єктів незавершеного будівництва». Про це у статті «Як продати ОНБ» пише щоквартальне офіційне видання ФДМУ «Державний інформаційний бюлетень про приватизацію». Як зазначає видання, «стратегічна мета цих змін – активізувати продаж недобудов або, як про них ще кажуть, пам’ятників безгосподарності». У Бюлетені підкреслюють, що досягти цієї мети можна тільки одним способом – піти назустріч інвесторам. «Тішити себе надією на те, що держава згадає про свої покинуті «пам’ятники» марно. Одна надія – на приватний бізнес», – наголошують там.

Тетяна Сьоміна, начальник відділу приватизації об’єктів груп Д та Ж Фонду держмайна, в інтерв’ю Бюлетеню каже, що найголовніша зміна, якої хоче добитися Фонд, це дозволити продавати недобудови під розбирання без земельних ділянок. Справа в тому, що статтею 3 Закону України «Про особливості приватизації об’єктів незавершеного будівництва» встановлено імперативну норму щодо продажу об’єктів незавершеного будівництва на аукціонах разом із земельними ділянками, на яких розташовані такі об’єкти. На приватизацію не йдуть тільки заборонені ділянки.

У Фонді вже побачили – ця норма суттєво, якщо не катастрофічно, знизила попит на ОНБ. Підтвердженням цьому є такі красномовні цифри: якщо тільки в одному 2006 році Фонд продав 201 об’єкт незавершеного будівництва, то з 2007 (коли норма з’явилася у Законі про бюджет) до 2014 включно – всього 185 об’єктів. І це за вісім років. Причому, як каже Тетяна Сьоміна, всі продані у 2006 році об’єкти, були продані без земельних ділянок.

Видання повідомляє, що пропозиції Фонду позитивно оцінили учасники приватизації. Наприклад, покупець одного з ОНБ Івано-Франківщини – фундаменту адміністративної будівлі, який виставляли на аукціон вже більше десяти разів, – каже, що не треба зобовязувати купувати землю, якщо того не хоче інвестор. «Ще кілька років, і все розрушиться, тому треба продавати так, як купують», – каже він.

За словами Тетяни Сьоміної, Фонд також пропонує переглянути перелік документів для проведення державної реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва. На думку фахівців Фонду, це спростить процедуру державної реєстрації об’єктів незавершеного будівництва, що підлягають приватизації, та дасть можливість залучити до приватизації об’єкти, право власності на які не могло бути зареєстровано у зв’язку з відсутністю необхідних документів.

Сьогодні пропозиція ФДМУ складає 351 об’єкт незавершеного будівництва. Інформація про них розміщена на сайті ФДМУ www.spfu.gov.ua, рубрика Продаж об’єктів А,Д,Ж та Е – «Об’єкти державної власності груп А, Д, та Ж, які включені до переліків об’єктів державної власності, що підлягають приватизації, та не продані станом на 17.09.2015, підготовка до продажу яких здійснюється регіональними відділеннями».

Якщо врахувати, пише видання, що у 2014 році ОНБ було продано всього 11, а в 2013 – 18, процес приватизації навіть запропонованих об’єктів за нинішніх законодавчих умов загрожує розтягтися років на 30-35. Слід зазначити, що середній вік таких об’єктів 15-20 років. До того ж кожен приватизований ОНБ, навіть якщо він купується під розбирання – це робочі місця.

Тому Фонду державного майна дуже важливо, аби законодавчі зміни торкнулися процедури продажу недобудов, яких після цього стане набагато менше, – підкреслює видання.

Після виходу друком Бюлетеня про приватизацію, стало відомо, що  законопроект переданий для розгляду у парламент.

Джерело: Фонд державного майна України

You may also like

Leave a reply