Чинний міністр фінансів України Наталія Яресько зустрілась зі студентами, аспірантами та працівниками Університету банківської справи Національного банку України, щоб обговорити вимоги Міжнародного валютного фонду до України.

У своєму виступі очільниця Міністерства фінансів звернула увагу на основні економічні показники роботи нового уряду та особливості співпраці з МВФ. Так, інфляція за поточний рік очікується на рівні 46%. Тим не менше, з початку роботи нового уряду резерви НБУ зросли майже удвічі, також виконується державний бюджет за доходами та зменшується паніка на валютному ринку.

«Кризова ситуація в українській економіці – результат дії не однієї людини, не одного уряду і не однієї події. Це стало наслідком довгих років комуністичної влади та 20 років «недореформ» періоду незалежності. Сьогодні українська економіка потребує реанімації, і наш уряд має стати хірургом», – зазначає Наталія Яресько.

За словами міністра, надійним партнером на шляху до стабілізації економіки України є Міжнародний валютний фонд. Не дивлячись на те, що співпраця з фондом у попередні роки не завжди була успішною, сьогодні кредити МВФ значно знижують тиск на платіжний баланс і є стимулом для проведення структурних реформ в Україні.

Наталія Яресько зауважує: «У суспільстві існують певні упередження щодо співпраці з МВФ. Треба розуміти, що не фонд змушує нас проводити болісні реформи – це потрібно Україні. МВФ є лише наставником у проведенні «операції».

Міністр фінансів звернула увагу на основні проблеми, що будуть вирішуватись урядом у найближчий час. Це фіскальні проблеми (адже існує прихований дефіцит, що не відображається у офіційній статистиці), необхідність ліквідації перехресного субсидіювання, модернізація енергетичного сектору, очищення банківської системи, реформування державної служба та боротьба з корупцією.

4Слухачі Університету банківської справи мали можливість задати питання міністру. Серед популярних питань – достатність кредитів МВФ для стабілізації економіки України. За словами Наталії Яресько, кредитів фонду за умови спокійної ситуації на сході України буде цілком достатньо для стабілізації. Але для забезпечення зросту економіки кредитних коштів недостатньо – необхідні іноземні інвестиції. Тому значну увагу планують приділяти підвищенню інвестиційної привабливості України шляхом розвитку малого та середнього бізнесу, співпраці з ЄБРР, ратифікації програми «Горизонт 2020» та детінізації економіки.

Питання аудиторії також стосувались податкової політики уряду. «Рівень податків в Україні не є високим порівняно з іншими країнами світу. Не можна нарікати на маленькі пенсії, при цьому виплачуючи зарплату у конвертах і не сплачуючи податки. В України необхідно змінювати податкову культуру», – впевнена Наталія Яресько.

Міністр фінансів також стала гостем лекції з корпоративної соціальної відповідальності для студентів Інституту магістерської та післядипломної освіти УБС НБУ. Під час лекції Наталія Яресько прослухала презентації розроблених магістрами проектів з КСВ, а також взяла участь у англомовній дискусії щодо відповідальності бізнесу перед суспільством.

Університет банківської справи Національного банку України – вищий навчальний заклад, який має IV рівень акредитації, створений відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24.06.2006р. Університет банківської справи НБУ об’єднує чотири інститути у Харкові, Львові, Черкасах та Інститут магістерської та післядипломної освіти у м. Києві.

You may also like

Leave a reply