Як технології визначать наше майбутнє? Що чекатиме на людство – кліматична катастрофа або, навпаки, нові можливості? Як стати фіналістом програми NASA New Frontiers? Про ці та інші теми розповідатимуть 19-20 жовтня в openair лекторії дніпровського техфесту. Серед спікерів — футурологи, науковці, засновники стартапів та аналогові астронавти.

Цього року дводенна програма лекторію складається із чотирьох основних блоків: «Як технології змінюють світ?», «Українські вчені», «Космос» та «Освіта майбутнього». Блок, присвячений технологіям, розпочнеться із лекції футуролога і стратега Андрія Длігача, який розповість, які саме технології визначать розвиток ринків і бізнесу в найближчі роки та як будуть змінюватись світові цінності. Леонід Хацкевич, голова IoT напряму в 482.solutions, познайомить із технологією блокчейну в економіці роботів та перспективами її розвитку. Також мова піде про застосування штучного інтелекту, побудову smart-міст та можливості сучасних дронів.

Захопливі науково-популярні лекції приготували українські вчені. Вчена-кліматолог та фахівець Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату (IPCC) Світлана Краковська розкаже, що ж все-таки відбувається зараз із кліматом та чи рятують сучасні технології від кризи або ж, навпаки, поглиблюють її. Катерина Терлецька із Інституту проблем математичних досліджень НАН України розповість про історії легендарних морських чудовиськ та джерело цих міфів – внутрішні хвилі водойм. Лікар-ембріолог Павло Мазур розкаже, як насправді з’являються діти від трьох батьків та як Україна стала лідером із впровадження нової технології. Також українські науковці розповідатимуть, як криптологи будуть захищати ваші секрети від квантових комп’ютерів та навіщо людство шукає позаземний розум.

Блок «Космос» у неділю стартує з традиційного огляду головних подій у дослідженні космосу від журналіста НВ Івана Яковини. У блоці можна буде почити виступи фахівців галузі – наукових співробітників Головної обсерваторії НАН України, представників КБ «Південне» та «Південмашу». Спеціальний гість – аналоговий астронавт Austrian Space Forum Ініго Муньос – розповість про те, як він із колегами-науковцями готується до колонізації Марсу, які експерименти вони проводять у пустелях та які технології випробовують. Технічний директор американської компанії Coupi та член ради директорів «Прогрестех-Україна» Антон Кульчицький розповість, як увійти в команду місії NASA із дослідження комети Чурюмова-Герасименко і стати фіналістом програми New Frontiers, та яка в цьому роль українських інженерів.

У блоці «Майбутнє освіти» експерт «Українського інституту майбутнього» Микола Скиба розповість до яких професій потрібно готувати дітей вже сьогодні. Про те, як поєднати глобальні виклики і шкільне навчання, можна буде дізнатись від засновника мережі інноваційних шкіл ThinkGlobal Богдана Олександрука. Про STEM-лабораторії та мехатроніку в освіті розкажуть експерти компаній «IT Інтегратор», Festo, Dixi Education, а також школи та виші, які вже впровадили новітні технології та підходи та готують дітей до епохи роботів і штучного інтелекту.

Про інновації та втілення сміливих ідей у життя розкажуть українські стартапи. Наприклад, представлять симулятор побуту, який дозволяє відновити моторику рук після травм, або ж портативний голосовий помічник Senstone – кулон, який дозволяє на ходу занотовувати ваші ідеї. Модеруватиме презентації стартапів Роман Кравченко, засновник лабораторїї-акселератора IoT Hub.

Послухати лекції та поспілкуватися зі спікерами можна буде на головному інженерному шоу країни — Interpipe Techfest 2019 в Дніпрі, «Лавина».

Повна програма лекторію.

You may also like

Leave a reply