Україна входить у рейтинг країн з дуже розвинутим рівнем освіти, займаючи 29 місце з 142-х. Тому не дивно, що вітчизняна IT-галузь також займає високі конкурентні позиції, про це пише ubr.ua

Про потенціал української IT-індустрії та вплив галузі на економіку, в цілому, UBR.UA поговорив з директором IT-підприємства з 280-мільйонним оборотом RIM2000 Юрієм Протопоповим.

–  Як би Ви оцінили стан ринку системної інтеграції, консалтингових послуг і програмного забезпечення в нашій країні на даному етапі його розвитку?

Ю. Протопопов: Як на мене, на жаль, загальна обстановка в Україні не сприяє розвитку IT-галузі. Однак жоден бізнес і ніяка галузь не можуть бути конкурентними без інформаційних технологій. Будь реальні заходи щодо поліпшення становища економіки і суспільства негайно приведуть до розвитку ринку IT-рішень. Якщо не зростає ринок в цілому – значить, не зростає ринок IT.

– Багато експертів впевнені, що ринок IT-індустрії кожної країни відображає стан всієї її економіки. У такому випадку, навряд чи доречне порівняння українського ринку з ринками провідних країн світу. Чи зможемо ми коли-небудь поважати свою країну за гідний рівень розвитку IT?

Ю. Протопопов: Можу погодитися лише частково. Багато в чому сегмент IT-індустрії є частиною світового ринку і формується не стільки нашою економікою, скільки цілеспрямованими рухами світових IT-гігантів – за допомогою безперервної і керованої IT-експансії в усі сфери життєдіяльності. Причому незалежно від чийогось бажання, а в силу простого факту: чи не приймеш технологічні нововведення – втратиш здатність конкурувати і зникнеш.

Іншими словами, IT – це не самоціль, а інструмент. Стів Джобс вважав: якщо велосипед – це підсилювач фізичних можливостей людини, то комп’ютер – інтелектуальних. Розвиваючи цю аналогію, хочу зазначити, що Україна має певну особливість, яку іноземці не можуть зрозуміти: чому Україна досить бідна при настільки високої освіченості населення.

Саме ступінь освіти визначає кадровий рівень на кожному підприємстві. А кадри – це фахівці, особливо старого гарту, що мають звичку самовіддано працювати і підвищувати свою кваліфікацію.

Вони затребувані промисловістю, а значить і споживачем – саме освіченим споживачем, і, отже – ринком. Я вірю, що рано чи пізно ця перевага зіграє свою вирішальну роль в нашій економіці, зокрема за допомогою розвитку IT в таких сферах, як металургійна та машинобудування, хімічне виробництво, АПК. А це призведе до зростання економіки і відіб’ється, відповідно, на рівні охорони здоров’я, освіти і транспорту.

–  В українській економіці нині ставка робиться на велику промисловість, а ось МСБ, до якого відносяться переважна більшість українських IT-компаній, підтримується слабо. А адже саме МСБ вносить найбільший вклад в економіку розвинутих країн. Який, на Вашу думку, повинна бути галузева політика держави найближчим часом, щоб IT-компанії почувалися істотною і невід’ємною частиною економіки України?

Ю. Протопопов: Хотілося б, щоб уряд відчутніше підтримувало національного виробника. Якщо держава проводить тендер на закупівлю комп’ютерів для держустанов, то пріоритет має надаватися таким як ми, українським виробникам.

Це дозволить країні використовувати і розвивати власний потенціал. Вистачить їм розкидатися! Адже потік наших співвітчизників, що бажають реалізувати себе в інших країнах, на жаль, не зменшується. Також хотілося б преференцій для українських виробників.

Не можна ставити в однакові умови тих, хто зберігає і розвиває національний інженерний потенціал, і тих, хто торгує сигаретами, шубами або імпортним алкоголем. Це моя думка. А в нинішніх умовах можу лише побажати своєму споживачеві прозорого вибору, партнеру – збігу інтересів, конкуренту – мудрості і вільного бізнес-простору. Це дозволить всім нам послідовно рухатися вперед.

Джерело: Національна платформа малого та середнього бізнесу

You may also like

Leave a reply