Цього року UA: Суспільне мовлення вперше інформаційно підтримує 10-ту конференцію TEDxKyiv: Спадок майбутнього, що відбудеться 8-9 вересня.

TED (Technology Entertainment Design) — всесвітньо відома ініціатива з поширення і впровадження ідей, що змінюють світ, — знайшла втілення на українському ринку в платформі для творення ідейного, креативного, пізнавального та діяльного середовища TEDxKyiv.

Цьогорічна конференція присвячена побудові майбутнього як спадку для наступних поколінь: творенню нових сенсів, інновації і трансформації людини, швидкості та енергії змін, освіті й науці, активному довголіттю, мистецтву й технологіям.

TEDxKyiv — це 1,5 денна програма й 21 TED-виступ із надзвичайними спікерами, арт-виставами, а також інші сюрпризи.

“Враховуючи ситуацію в Україні і досвід наших попередніх TEDx подій, ми зрозуміли, що нові контексти часто дозволяють подивитися на звичні речі під новим кутом і побачити необхідні рішення. Завдяки ліцензії другого рівня, ми перші в Україні, хто має легальне право проводити конференцію півтора дні. Сподіваємось, що цього часу нам вистачить, щоб увібрати всю мудрість та натхнення від людей навколо, адже ми не бачились цілий рік”, — розповів ліцензіат TEDxKyiv Владислав Грезєв.

Серед спікерів конференції:

Denys Bihus — один із 5 провідних борців із корупцією у світі за версією Національного фонду підтримки демократії (NED), нагороджений Democracy Award-2017. Кореспондент міжнародної мережі журналістів-розслідувачів OCCRP, автор та ведучий програми антикорупційних розслідувань “Наші гроші”. Автор проекту BIHUS.info, що включає в себе групу антикорупційних та інформаційних проектів, створених громадськими організаціями “ТОМ 14” і “Канцелярська Сотня”.

Oles Petriv — інженер із розробки систем машинного навчання. Раніше займався розробкою автоматизованих систем аналітики соціальних медіа, потім розробляв системи computer vision для кіностудій, що дозволяли розпізнавати образи у відеопотоці. У 2016 році почав роботу над деталізованою багатовимірною картою простору всіх можливих образів чи ідей, у якому будь-яка концепція — реальна чи потенційна — матиме свої прогнозовані координати. Наразі займається дослідженням і розробкою систем video super-resolution (покращення якості та роздільної здатності відео), а також систем репрезентації та модифікації рис людського обличчя за допомогою штучних нейромереж.

Olexandra Matviychuk — голова організації “Центр громадянських свобод” та координатор громадської ініціативи “Євромайдан SOS”, яка була створена у відповідь на розгін студентської демонстрації та захищала від переслідувань учасників протестів під час Революції Гідності. Ініціаторка кампаній #LetMyPeopleGo та #SaveOlegSentsov для звільнення українських політв’язнів. Має низку нагород за правозахисну діяльність, зокрема була першою у світі, хто отримав нагороду “Democracy Defender Award” ОБСЄ (2016) та стала першою жінкою-випускницею Ukrainian Emerging Leaders Program, Stanford, CDDRL (2017).

Illia Filipov — співзасновник та СЕО студії онлайн-освіти EdEra, яка працює над створенням високоякісних освітніх онлайн-продуктів та займається дослідженнями в освіті. Консультант, експерт із дистанційного навчання Координтора проектів ОБСЄ Україна, лауреат премії Top 30 under 30 від KyivPost (2017). Навесні цього року команда EdEra запустила онлайн-курс для вчителів Нової Української Школи, де замість очікуваних 22 тис. людей навчається понад 150 тис., а повністю пройшли курс — 80 тисяч, що робить цей курс одним із наймасовіших серед країн СНД.

Atamas Natalia — вчена-орнітолог, зоолог, популяризаторка науки. Закінчила біологічний факультет у Київському Національноум університеті ім.Т.Г. Шевченка, співробітниця Інституту зоології НАН України, співорганізаторка науково-популярного проекту “Дні науки”. Вивчає гніздову біологію водно-болотних колоніальних птахів, витоки їх колоніальності. Вміє грати на скрипці та виховує сина.

Андрій, знаний як блогер MED GOblin, — лікар-анестезіолог, кандидат медичних наук, автор наукових праць і кількох патентів. Працює у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії з 2005 року. Атестований інструктором Європейської Ради Реанімації в Кракові, інструктор курсу Trauma Life Support для військових лікарів (2015). Пропагує критичне мислення та пише художню літературу.

Vytas Buciunas — співзасновник і керуючий партнер компанії U-Integral, практик і консультант із питань еволюції організацій через розвиток людей. До цього був старшим банкіром, Асоційованим директором, Головою представництва Європейського банку реконструкції та розвитку (Росія, Україна), членом правління Swedbank (Литва, Росія). Єдиний в Україні сертифікований Інтегральний коучТМ, (Integral Coaching Canada) і коуч у методології діагностики та розвитку лідерської зрілості Global Leadership Profile (GLP), сертифікований практик Spiral Dynamics Integral, STAGES, The Leadership Circle і Leadership Culture Survey. Вітаутас виховує шістьох дітей, практикує інтегральний дзен і захоплюється вітрильним спортом.

Alexander Tregub — дизайнер із понад 10-річним досвідом, засновник та керівник освітнього проекту Projector​, викладач та куратор та річного курсу Visual Communications Professium, один з авторів нової айдентики Міністерства освіти і науки України, видавець Telegraf.Design. Вірить, що освіта має бути модною та престижною, і що це можна робити в Україні. Співзасновник найбільшої у Східній Європі конференції з дизайну інтерфейсів Krupa, та спільного із Smashing Magazine освітнього проекту Berlin Design Campus. Володар нагород Ukrainian Design: the Very Best Of. Мав декілька власних музичних гуртів, писав пісні. Батько 4-х дітей.

Vika Lopukhina — каліграф, графічна дизайнерка, ілюстраторка й викладачка. Дівчина популяризує в Україні каліграфію та викладає. Вікторія навчалася графічного дизайну в Київському інституті декоративно-прикладного мистецтва й дизайну, пізніше — у Львівській академії друкарства. Викладала в інституті Бойчука.

Гостро-соціальне лялькове кабаре ЦеШо, проект Влада Троїцького. Маруся, Марічка, Ігор, Катя, Надя будуть грати не просто на музичних інструментах, а робити з цього театральну музику, тобто таку, котра, як і театр, ставить запитання та спонукає до роздумів. На TEDxKyiv вони йдуть із питанням: “Чи хочу я жити так, як я живу в контекст свого покоління?”

You may also like

Leave a reply