Чи почує влада голос малого бізнесу?

27 серпня 2019 року в прес-центрі інформаційного агентства “Українські Новини” відбулася прес-конференція за результатами проведення Всеукраїнського економічного форуму “МСБ Одеса 2019”.

На прес-конференції підписана Резолюція форуму “МСБ Одеса 2019”.

Зі слів організатора заходу Президента Всеукраїнської Професійної Асоціації Підприємців Бориса Емельдеша, Резолюція форуму є дорожньою картою, за якою будуть діяти асоціації малого бізнесу.

Світлана Іченська, Коаліція малого та середнього бізнесу Сумської області, підкреслила необхідність створення умов, щоб представникам бізнесу було комфортно працювати “в білу”. “На жаль, наприкінці каденції уряд Гройсмана залишив “подарунок” бізнесу про перевірки Держпраці. На сьогоднішній день штрафи біля 150 тис.грн. є корупційними! Бізнес знищується або повинен йти у “тінь”.

Роман Жук, Голова ГО «Я – львів’янин», звернув увагу присутніх, що в деяких містах міська влада створює постійні перепони для власників малих архітектурних форм.

Лідія Кривенко, Союз підприємців “НІКА”, розповіла, що п’ять років депутати закривали очі на малий бізнес, влада знищувала його фізично на місцях, проблема МАФів існує і в Києві, і в Дніпрі, і в Харкові: “За такі рішення вони повинні нести покарання. Хочемо, щоб нова влада по-іншому оцінила малий бізнес”.

Віктор Лазар, ЧОООР “Сіверщина”, в заключному слові звернувся до реального сектора економіки: «Якщо найближчим часом нічого не зміниться для нашого (МСБ) існування, то ми повинні змінити риторику: ми повинні вже НЕ ПРОСИТЬ, а ВИМАГАТЬ… Ми повинні бути РАЗОМ, ми повинні лобіювати свої інтереси, адже це інтереси держави, бюджету і, взагалі, РОЗВИТКУ УКРАЇНИ». До влади: «Забезпечте ВЕРХОВЕНСТВО ПРАВА, не звужуйте СВОБОДИ БІЗНЕСУ!»

За підсумками виступів 47 представників об’єднань малого та середнього підприємництва та підприємців із 12 областей та 20 міст України, обговорень в 3-х тематичних і робочих групах Форуму, які відбулися в місті Одеса 12 липня 2019 року,

З ОГЛЯДУ НА

  • Визнання внеску малого та середнього підприємництва в економічний та соціальний розвиток України, її регіонів і громад, та необхідності послідовної державної політики розвитку підприємництва і підтримки МСП.
  • Необхідність постійної участі представників МСП у розробці та реалізації державної політики на національному і регіональному рівнях, взаємодії органів виконавчої влади та об’єднаннями суб’єктів МСП на засадах інклюзивності, відкритості, прозорості та підзвітності, а також участі об’єднань МСП у процедурах конкурсного відбору керівників відповідних органів та щорічному оцінюванні службовців.
  • Необхідність подальшого дерегулювання, скорочення дозвільних обмежень і спрощення надання адміністративних послуг за єдиними для всіх регіонів стандартами та мінімізації корупційних ризиків задля детінізації і посилення конкурентоспроможності МСП.
  • Надзвичайне значення неухильного дотримання принципу верховенства права, спрощення доступу до правосуддя та реформування судової системи, а також завершення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади створенням інституту префектів, одним з ключових завдань яких має бути нагляд за конституційністю та законністю діяльності органів місцевого самоврядування.
  • Визнання того, що посилення штрафів та інших державних санкцій не приводить до збільшення бюджетних доходів, зайнятості та продуктивності в приватному секторі без стабільного і сприятливого оподаткування.
  • Підтвердження учасниками Форуму підтримки вимог Резолюції Форуму ділових кіл у м. Суми від 27 березня 2018 року.

Ми, учасники Форуму «МСБ Одеса 2019», ВИРІШИЛИ:

1. Наполягати на створенні при Комітетах Верховної Ради України (зокрема, Комітет з питань економічної політики, Комітет з питань промислової політики та підприємництва, Комітет з питань податкової та митної політики) підкомітетів з питань підтримки і розвитку малого та середнього підприємництва та консультаційно-дорадчих органів за участі представників об’єднань МСП.

2. Звернутись до Президента України з пропозиціями:

1) Ініціювати, в межах повноважень, невідкладні зміни до законодавства, спрямовані на ефективну розробку, координацію і реалізацію державної політики з розвитку і підтримки МСП та громадський контроль.

2) Забезпечити шляхом внесення ініційованих змін, зокрема:

  • своєчасний і безперешкодний доступ до публічної інформації та проектів рішень у сфері розвитку і підтримки МСП;
  • регулярні (не рідше одного разу на квартал) звіти державних органів про результати консультацій з представниками МСП та їх публікацію на офіційних сайтах, у державних і комунальних ЗМІ, а також врахування цих результатів при оцінці діяльності державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування;
  • структурований та орієнтований на результат діалог між державними органами та об’єднаннями МСП (регулярні слухання, форуми, спільні платформи, дорадчі органи тощо);
  • активне залучення об’єднань МСП до розробки рішень щодо державної політики у сфері розвитку і підтримки МСП (спільні робочі групи, постійні і тимчасові комітети тощо).

3. Вимагати від Кабінету Міністрів України:

1) Відновити діяльність регіональних Рад підприємців у всіх областях та місті Києві, а також Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України.

2) Забезпечити, зокрема:

  • включення до складу регіональних Рад підприємців представників місцевих об’єднань малого та середнього підприємництва обраних за прозорими процедурами;
  • включення до складу Ради підприємців при КМУ представників регіональних Рад підприємців обраних за прозорими процедурами;
  • проведення засідань регіональних рад підприємців та Ради підприємців при КМУ принаймні щоквартально, за участі відповідно, керівників місцевих державних адміністрацій, членів Уряду та Прем’єр-міністра України.

4. Вимагати розгляду Верховною Радою України законопроектів, що мають пріоритетне значення для розвитку і підтримки МСП в цілому, зокрема:

  • про зміни до Податкового кодексу України – щодо підвищення граничних сум річного доходу платників єдиного податку першої – третьої груп та збільшення обсягу оподатковуваних операцій за останні дванадцять місяців для обов’язкової реєстрації платником ПДВ;
  • про зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» – щодо застосування до підприємців на загальній системі оподаткування таких саме правил нарахування єдиного соціального внеску, як для підприємців на спрощеній системі оподаткування та зменшення його розміру;
  • про зміни до Кодексу законів про працю України та Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні» – щодо особливостей / спрощеного обліку праці фізичними особами-підприємцями і самозайнятими особами.

5. Затвердити перелік проектів законів України та інших актів законодавства у сфері розвитку та підтримки МСП, запропонованих для розробки, розгляду або повторного розгляду Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України, як невід’ємний додаток (додатки) до цієї Резолюції.

6. Затвердити персональний склад Організаційного комітету зі створення Коаліції МСП .

7. Об’єднати зусилля для формування у Верховній Раді України нового скликання міжфракційного депутатського об’єднання підтримки розвитку малого і середнього бізнесу та дієвого представництва його інтересів і забезпечення ефективної взаємодії цього об’єднання з представниками об’єднань МСП.

Резолюція форуму із додатком 1

Додаток 2 до Резолюції 

Джерело: platforma-msb.org

Переглянути прес-конференцію:

You may also like

Leave a reply