Набрав чинності наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження форми звітності № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці» та Порядку її подання» від 18 березня 2021 р. № 563.

Відповідно до затвердженого ним Порядку форма звітності № 4-ПН (далі – інформація) заповнюється підприємствами, установами та організаціями в разі запланованого масового вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання.

Інформація подається підприємствами, установами та організаціями не пізніше ніж за два місяці до вивільнення (не пізніше ніж за 30 календарних днів до вивільнення в разі звільнення державних службовців відповідно до п. 1 та 1-1 ч. 1 ст. 87 Закону України «Про державну службу») до міських, районних і міськрайонних центрів зайнятості та філій регіональних центрів зайнятості за місцем провадження їх господарської діяльності.

У разі якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, днем закінчення строку подання інформації є перший після нього робочий день.

Інформація подається в електронному (з накладенням кваліфікованого електронного підпису) чи паперовому вигляді (із засвідченням підписом керівника або особи, відповідальної за подання інформації).

Критерії масового вивільнення працівників з ініціативи роботодавця (одноразового або протягом трьох місяців), крім випадку ліквідації юридичної особи, визначені у ст. 48 Закону України «Про зайнятість населення».

У графах форми зазначаються:

– А – порядковий номер запису. До запису з окремим порядковим номером включаються дані про кількість запланованих до вивільнення працівників, згідно з якими дані про найменування професії (посади), дату наказу про попередження про вивільнення працівників та дату запланованого вивільнення, відображені у графах 1, 3, 4, повністю збігаються. В іншому випадку дані про заплановане вивільнення працівників відображаються в записах під іншими порядковими номерами;

– 1 – найменування професії (посади) відповідно до чинного Національного класифікатора України «Класифікатор професій»;

– 2 – кількість осіб, яких передбачається вивільнити;

– 3 – дата наказу, яким було попереджено працівників про заплановане вивільнення;

– 4 – дата запланованого вивільнення працівників.

Форма підписується керівником підприємства (установи, організації), або особою, відповідальною за подання інформації, зазначається власне ім’я та прізвище, а також дата складання звіту. Зазначаються номери телефонів та адреса електронної пошти підприємства (установи, організації).

Водночас, визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства соціальної політики України від 31 травня 2013 р. № 317.

Джерело: LexInform

You may also like

Leave a reply