За 30 років понад 110 тисяч киян здобули кваліфікацію завдяки столичній службі зайнятості.

Професійне навчання – одна з пріоритетних послуг, прописаних в Законі України «Про зайнятість населення». Хоча сам відділ профнавчання в структурі Київського міського центру зайнятості з’явився лише всередині 1990-х. До того його функції виконував Київський міський центр організації професійного навчання незайнятого населення, який і здійснював безпосередню організацію професійного навчання вивільнених працівників та незайнятого населення. Він займався плануванням та організацією профнавчання безробітних з урахуванням поточної та перспективної потреби у робітничих кадрах і спеціалістах, наявних фінансових ресурсів, професійних інтересів, можливостей навчальних закладів, підприємств, установ і організацій, де здійснювалося навчання, та їх матеріально-технічного, кадрового й методичного забезпечення, контролював виконання навчальних планів і програм, відвідування слухачами занять, вів статистичну звітність.

Центр організації професійного навчання незайнятого населення взаємодіяв з Головним управління освіти в м. Києві, Київським міським центром професійної орієнтації населення, професійними навчально-виховними і вищими навчальними закладами, підприємствами, установами і організаціями тощо.

«Кожен клієнт служби зайнятості має право на професійне навчання, зокрема, первинну професійну підготовку, перепідготовку, спеціалізацію і підвищення кваліфікації, стажування у закладах професійної або професійно-технічної, фахової передвищої, вищої освіти та закладах післядипломної освіти, безпосередньо на робочих місцях на виробництві чи у сфері послуг з метою здобуття особою відповідної кваліфікації або приведення її рівня у відповідність із вимогами сучасного виробництва та сфери послуг», – наголосив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.

Для організації професійного навчання безробітних КМЦЗ у 1991 – 2020 роках співпрацював з понад 50 навчальними закладами столиці. Профнавчання велося більш ніж за 200 напрямками підготовки. Наприклад, свого часу популярною серед київських безробітних вважалася «друга вища освіта від служби зайнятості».

Ще одна існуюча нині можливість підвищити конкурентоспроможність на ринку праці розрахована на громадян, яким виповнилося 45 років. Якщо людина не отримує інших послуг від служби зайнятості, вона має право на отримання ваучера на навчання, який дає право на перепідготовку, спеціалізацію та підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у роботодавця. На сьогодні вже 1,6 тисячі осіб, починаючи з 2013 року, коли ця послуга була введена, отримали ваучер на навчання. Перелік професій, спеціальностей, напрямків підготовки та підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер, налічує 53 професії – від бджоляра до фахівця з кібербезпеки.

Працівникам, які мають великий досвід практичної роботи за робітничою спеціальністю, але не мають документа про освіту, служба зайнятості сприяє в отриманні документального підтвердження своєї компетенції через неформальне професійне навчання, тобто набуття професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання. Починаючи з 2016 року і до цього часу 171 особа підтвердила результати неформального професійного навчання за професією «кухар».

«Як показує досвід, навчатися ніколи не пізно. Не треба впадати у відчай, якщо твої робочі руки раптом стали «зайвими» – можна почати опанувати нову професію і в 50, і навіть в 60, – було б бажання. Служба зайнятості допоможе вам у цьому», – підкреслив Віктор Білич.

Київський міський центр зайнятості сьогодні це:

  • Найбільша база можливостей
  • Безкоштовні послуги для безробітних та роботодавців

You may also like

Leave a reply