Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення буде продовжено на один рік

Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення буде продовжено на один рік

Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення буде продовжений на один рік – до 1 січня 2018 року. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк, за результатами засідання комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин. «Імовірність [такого розвитку подій] – 99%», — відзначив він.

Він також опублікував фото відповідного законопроекту «Про внесення змін до Х розділу «Перехідних положень» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель».

«У пунктах 14 та 15 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України цифри 2017 замінити цифрами «2018», — йдеться в документі. Передбачається, що він буде внесений народними депутатами.

Законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», розроблений Мінагрополітики, передбачає проведення земельної реформи в форматі продажу прав оренди. Також в експертному середовищі розглядаються інші моделі скасування мораторію. Зокрема, сам Максим Мартинюк неодноразово виступав за впровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення в форматі поетапного запуску.

Оставить комментарий