Сьогодні, 5 листопада, відбувся Перший всеукраїнський форум фахівців у галузі закупівель Zakupki.Forum 2015, який зібрав кілька сотень генеральних та фінансових директорів, директорів із закупок, власників компаній, представників уряду. У форумі взяли участь Максим Нефьодов, заступник міністра економічного розвитку та торгівлі України; Микола Жандоров, директор торгівельного майданчику Zakupki.Prom.ua, Олександр Стародубцев, керівник департаменту державних закупівель Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Кристина Гуцалова, координатор системи електронних державних закупівель Prozorro,Геннадій Радченко, директор з корпоративих питань Nestlé в Україні та Молдові, Андрій Агєєв, директор із постачання та закупок Shell; Микола Палієнко, директор Prom.ua, Катерина Кобзар, директор департаменту забезпечення “Нова пошта”; Сергій Ніколаєв, керівник напрямку закупок та контрактів “Альфа-Банк”, Михайло Потапов, директор з фінансів Corum Group, Ірина Кухтіна, директор із закупок Danone Dairy Ukraine.
Заступник міністра економічного розвитку та торгівлі України Максим Нефьодов зазначив, що реформа системи державних закупівель має приголомшливі результати. Так, за 9 місяців з моменту старту реформи і впровадження системи електронних державних закупівель Prozorro 1,4 тисячі органів державної влади і місцевого самоврядування почали проводити закупівлі відкрито – через електронні торгівельні майданчики. Станом на сьогодні оголошено близько 20 тисяч тендерів на суму понад 4,9 мільярди гривень. Завдяки електронним закупівлям державі вдалося заощадити 386 мільйонів гривень.
Бізнес також охоче долучається до онлайн-закупівель. На Форумі була презентована система електронних закупівель, яка об’єднує весь пул постачальників і закупівельників України – Zakupki.Prom.ua. «Завдяки проведенню тендерів онлайн, закупівельники заощаджують в середньому 15% бюджету, а це мільйони гривень, – зазначив директор торгівельного майданчику комерційних та державних закупівель Zakupki.Prom.ua Микола Жандоров.
Проведення закупівель через електронні торгівельні майданчики дозволяє закупівельникам витрачати на 60% менше часу порівняно з паперовими тендерами, гарантує прозорість результату і фактично унеможливлює корупцію. Для постачальників, здебільшого представників малого і середнього бізнесу, електронні закупівлі – це нові перспективні ринки збуту, клієнти і можливості для розвитку бізнесу.