Розпочали роботу 6 експертних груп, які формують проект Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору.

Над стратегією працюють фахівці центральних органів влади, профільні громадські організації, благодійні фонди та інші.

На перших зустрічах торкалися питань фізичної та суспільної безбар’єрності.

Невирішені питання фізичної безбар’єрності:

  • забудовники не дотримуються Державних будівельних норм щодо інклюзії;
  • недостатній рівень володіння чиновників інформацією про безбар’єрність;
  • неможливість здійснювати вплив на прийняття рішень для Комітетів доступності.

Архітекторка Софія Брем звернула увагу на потрібність здобування додаткової освіти фахівцями, котрі задіяні у механізмі проектування будівель. Їм треба не поверхнево знати про питання потреб людей з інвалідністю.

Профільні навчальні заклади мають додати до навчального плану курс універсального дизайну, а архітекторам та інженерам — варто складати іспит на розуміння доступності.

Олена Іванова, голова правління Pro.UD, експертка ПРООН, переконана, що не лише дозвільні документи повинні надаватися для бізнесу, але й має здійснюватися ретельний контроль виконання, щоб стимулювати дотримання норм інклюзії.

Також робоча група працює над виокремленням норм доступності для приватного та громадського транспорту, формуванням стандартів безбар’єрності у сфері обслуговування.

Інша зустріч мала акцент над суспільною безбар’єрністю. Надання гідних умов участі людей та суспільних груп у житті громад, реалізація можливостей для їхньої участі в процесі розвитку культури, створення середовища для самореалізації.

Опитування, в рамках «Великої розмови про безбар’єрність», яке провела перша леді країни –  Олена Зеленська, вказало, що 56 відсотків українців свободу самовисловлення ототожнюють з поняттям безбар’єрності, а 61,2 відсотків – особисто стикалися із соціальними бар’єрами.

Найближчими днями учасники груп розглядатимуть ще освітню, громадську, цифрову та економічну безбар’єрність.

Напрацювання додадуться до Проекту Нацстратегії. Процес розробки є відкритим.

Пропозиції безбар’єрності приймають за посиланням

22 лютого 2021-го – кінцевий термін.

За матеріалами Міністерства розвитку громад та території України

You may also like

Новини

ПРООН запустить освітньо-консалтингову програму зі сталого розвитку для жінок-керівниць малих бізнесів в агропродовольчому секторі

Програма сприятиме поширенню сталих підходів в українській бізнес-спільноті, розбудові інноваційних бізнес-моделей та гендерній рівності Програма ...

Leave a reply