Стрес приходить звідусіль. Простіше – навчитись з ним жити, аніж намагатися його уникнути.

Вплив стресу зменшує  правильне харчування, повноцінний сон, спорт, відпочинок та прийняття дійсності.

Не завжди є час на ретельні зусилля, що долають стрес. Інколи потрібні швидкі пігулки просто зараз.

Техніка уяви

Пориньте в обставини, від яких вам лячно. Закрийте очі та своєю уявою проведіть себе до зали кінотеатру. На екрані показую ч/б кіно про вас. Вам доводиться спостерігати, як реагують на ваші ситуації різні люди, бачити свої реакції. Наступне – уявою кіно зробити кольоровим. Спостерігати зміни. Потім спробувати зменшити зображення, вимкнути звук. Посилені емоції можуть втратити свою дію зі згасанням.

Пошук стресового фактору

Еміль-Огюст Шартьє у своїй праці «Про щастя» описував, що потрібно шукати булавку. Шукати те, що стимулює стрес. Що колить і викликає негативні відчуття.

Чорне та біле

Можна взяти папір, поділити його на 2 частини. Ліворуч: думки, що негативно чіпляють, зупиняють звичних рух справ. Позначати текстом, фігурами, образами.

Праворуч: те, що наповнює, надихає, дає енергію. Думки і дії зі знаком плюс.

Можна окреслити позитивний образ, який є протилежністю до картини ліворуч.

Наступний крок – це порізати аркуш на два шматки та знищити сторону ліворуч – негативну.

Праву частину варто зберегти та звертатисяя до неї, коли поїдає стрес.

Техніка скидання

Оберіть зручне положення, закрийте очі. З глибоким вдохом варто уявити напруження, стрес, який відчуваєте, і на видиху це напруження скидаєте з себе, як верхній одяг спусканням плечей. Повторіть вправу 7 разів і відчуйте повернення до норми ритма дихання.

Знімання мязової напруги

Вправи Еверлі працюють на напруженні-розслабленні, сприяють у зніманні м’язової напруги.

Сидячи, спрямуйте увагу на м’язах стегон: випряміть ноги перед собою, потримайте декілька секунд та, розслабивши, опускайте. Наступне – стисніть кисті в кулак так сильно, як це можливо – потримайте, розслабте. Підійміть плечі максимально до гори – потримайте, розслабте. Посміхаєтеся якомога ширше впродовж декількох секунд, далі розслабтеся. Міцно замкніть очі, розслабте.

Для негайного опанування стресу стане у нагоді надування кульок. Нормалізує дихання, створить святкову атмосферу. Техніки протидії стресу не працюють для хронічної стадії.

Тому варто ставитися до себе з повагою і обирати серединний шлях.

За матеріалами robota.ua

You may also like

Leave a reply