Команда навчального експерименту «STEAM-інформатика» та колектив спеціалізованої школи №3 міста Києва до Дня Святого Валентина шукають пару дрону і-Гнату. Він – амбасадор «STEAM-інформатика», веде на Facebook-сторінці проєкту власну рубрику з цитатами та історіями про шкільне життя. Оскільки наближається День усіх закоханих, то команда експерименту за ініціативи учнів і вчителів столичної школи №3 вирішила допомогти дрону знайти свою половинку, аби уроки та польоти стали ще цікавіші.

«Дрон виявився потужним мотиваційним інструментом для наших учнів. З моменту старту експерименту, який полягає у вивченні інформатики через програмування дрона, школярі завжди із задоволенням чекали на цей предмет. Зі складного й теоретичного він перетворився на практичний і інтерактивний. Особливо дітям сподобалася ідея персоніфікації дрона та рубрики від його імені з різними історіями. Це додало ще більшої мотивації, оскільки дрон з навчального інструмента став “другом”», – розповідає Оксана Костюшко, директорка спеціалізованої школи №3 з поглибленим вивченням інформаційних технологій.

Так у школярів виникла ідея для свого «друга» знайти пару. Команда «STEAM-інформатика» взялася виконувати челендж з усією серйозністю: зробили дрону професійну фотосесію у небі, створивши образ впевненого та сміливого літального апарату.

Зареєстрували його у соцмережі Tik-Tok та створили сторінку на сайті знайомств.  В описі перерахували всі сильні сторони дрона і-Гната: вміння виконувати кардіо в небі, волелюбність (жага до польотів), романтичність (вміє робити фото серця з висоти пташиного польоту), самостійність (не проживає з мамою), комунікабельність (знайшов мову з педагогами, дітьми та колегами) та працьовитість (у вільний від менторства час пише філософські трактати “Цитати великого дрона”). Також написали вірш «Дрону потрібен дрон» і розмістили пост про пошук «дронної» половинки в соцмережах.

«Спілкуючись з педагогами та дітьми, ми бачимо, як дрон робить практичнішими звичні уроки. Діти не просто пишуть абстрактні комп’ютерні програми, але одразу бачать результат. А запити від батьків та різних шкіл, які ми отримали за кілька місяців експерименту, лише демонструють: дрону потрібна пара. А краще кілька пар дронів на школу, аби всі учні змогли скористатися перевагами STEAM-підходу», – наголошує Ігор Ситник, директор «ЛИТЕР-ІКТ», яка безплатно надає для учасників експерименту все робототехнічне обладнання та здійснює його техпідтримку.

Щоб профіль і-Гната потрапив на очі тій самій, потрібно лише підтримати його лайком, коментарем чи репостом. Такими діями користувачі соцмереж збільшать шанси залізного амбасадора – знайти пару, учнів – наростити мотивацію у вивченні інформатики, а шкіл – приєднатися до проєкту.

P. S. Love is in the air. Слідкуйте за майбутніми успіхами та невдачами дрона на нашій сторінці STEAM-інформатика

«STEAM-інформатика» це спільний навчальний експеримент ЛИТЕР-ІКТ та Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка. З вересня 2021 року 7 київських шкіл тестують STEAM-підхід до навчання інформатики. Програма складається з 5 модулів та розрахована на компетентності учнів з 3-го по 11-й клас. Учні, вчителі, адміністрація школи та батьки мають доступ до хмари з обліковими записами. Також за дистанційного навчання в учнів буде можливість тестувати свої розробки на комп’ютерному тренажері для віртуальних польотів. Усе це дозволяє навчатися дистанційно чи у змішаній формі.

В результаті пілотного проєкту 2021/22 року учні продемонструють свої вміння з інформатики, використовуючи дрони.

За 1 навчальний рік школярі вивчать основи програмування: Python, Web framework, REST, HTML, JavaScript, JQuery, Network та ін.

STEAM (Наука, Технології, Інженерія, Мистецтво та Математика) – це комплекс дисциплін, який дозволяє розвивати в учнів не тільки hard, але й soft skills. На уроках школярі на практиці вивчають математику, фізику, хімію та інші природничі науки. А також мистецтво, в розумінні комунікації, командної роботи, розвитку критичного мислення, планування проєктів та підвищення здатності навчання впродовж життя.

You may also like

Leave a reply