Команда навчального експерименту «STEAM-інформатика» та колектив спеціалізованої школи №3 міста Києва до Дня Святого Валентина шукають пару дрону і-Гнату. Він – амбасадор «STEAM-інформатика», веде на Facebook-сторінці проєкту власну рубрику з цитатами та історіями про шкільне життя. Оскільки наближається День усіх закоханих, то команда експерименту за ініціативи учнів і вчителів столичної школи №3 вирішила допомогти дрону знайти свою половинку, аби уроки та польоти стали ще цікавіші.

«Дрон виявився потужним мотиваційним інструментом для наших учнів. З моменту старту експерименту, який полягає у вивченні інформатики через програмування дрона, школярі завжди із задоволенням чекали на цей предмет. Зі складного й теоретичного він перетворився на практичний і інтерактивний. Особливо дітям сподобалася ідея персоніфікації дрона та рубрики від його імені з різними історіями. Це додало ще більшої мотивації, оскільки дрон з навчального інструмента став “другом”», – розповідає Оксана Костюшко, директорка спеціалізованої школи №3 з поглибленим вивченням інформаційних технологій.

Так у школярів виникла ідея для свого «друга» знайти пару. Команда «STEAM-інформатика» взялася виконувати челендж з усією серйозністю: зробили дрону професійну фотосесію у небі, створивши образ впевненого та сміливого літального апарату.

Зареєстрували його у соцмережі Tik-Tok та створили сторінку на сайті знайомств.  В описі перерахували всі сильні сторони дрона і-Гната: вміння виконувати кардіо в небі, волелюбність (жага до польотів), романтичність (вміє робити фото серця з висоти пташиного польоту), самостійність (не проживає з мамою), комунікабельність (знайшов мову з педагогами, дітьми та колегами) та працьовитість (у вільний від менторства час пише філософські трактати “Цитати великого дрона”). Також написали вірш «Дрону потрібен дрон» і розмістили пост про пошук «дронної» половинки в соцмережах.

«Спілкуючись з педагогами та дітьми, ми бачимо, як дрон робить практичнішими звичні уроки. Діти не просто пишуть абстрактні комп’ютерні програми, але одразу бачать результат. А запити від батьків та різних шкіл, які ми отримали за кілька місяців експерименту, лише демонструють: дрону потрібна пара. А краще кілька пар дронів на школу, аби всі учні змогли скористатися перевагами STEAM-підходу», – наголошує Ігор Ситник, директор «ЛИТЕР-ІКТ», яка безплатно надає для учасників експерименту все робототехнічне обладнання та здійснює його техпідтримку.

Щоб профіль і-Гната потрапив на очі тій самій, потрібно лише підтримати його лайком, коментарем чи репостом. Такими діями користувачі соцмереж збільшать шанси залізного амбасадора – знайти пару, учнів – наростити мотивацію у вивченні інформатики, а шкіл – приєднатися до проєкту.

P. S. Love is in the air. Слідкуйте за майбутніми успіхами та невдачами дрона на нашій сторінці STEAM-інформатика

«STEAM-інформатика» це спільний навчальний експеримент ЛИТЕР-ІКТ та Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка. З вересня 2021 року 7 київських шкіл тестують STEAM-підхід до навчання інформатики. Програма складається з 5 модулів та розрахована на компетентності учнів з 3-го по 11-й клас. Учні, вчителі, адміністрація школи та батьки мають доступ до хмари з обліковими записами. Також за дистанційного навчання в учнів буде можливість тестувати свої розробки на комп’ютерному тренажері для віртуальних польотів. Усе це дозволяє навчатися дистанційно чи у змішаній формі.

В результаті пілотного проєкту 2021/22 року учні продемонструють свої вміння з інформатики, використовуючи дрони.

За 1 навчальний рік школярі вивчать основи програмування: Python, Web framework, REST, HTML, JavaScript, JQuery, Network та ін.

STEAM (Наука, Технології, Інженерія, Мистецтво та Математика) – це комплекс дисциплін, який дозволяє розвивати в учнів не тільки hard, але й soft skills. На уроках школярі на практиці вивчають математику, фізику, хімію та інші природничі науки. А також мистецтво, в розумінні комунікації, командної роботи, розвитку критичного мислення, планування проєктів та підвищення здатності навчання впродовж життя.

Вам також може сподобатися

Новини компаній

Кіберполіція за сприяння ПриватБанку затримала групу зловмисників, які “отоварювали” крадені дані банківських карток громадян

Працівники служби безпеки ПриватБанку викрили шахрайську схему, в результаті чого співробітники відділу протидії кіберзлочинам Черкащини ...

Leave a reply