На ринку житлової нерухомості Києва триває зниження цін – дефіцит попиту та висока потреба у здачі в оренду свого житла чинить сильний тиск на ринок. Так, у липні 2022 року медіанна вартість оренди в доларовому еквіваленті складала 5 дол. США/кв.м. Загалом, в порівнянні з довоєнним періодом, медіанна вартість оренди в столиці впала на 54,6% в доларі США/кв.м. або на 35% в ривні (у лютому 2022 року медіанна вартість складала 11 дол. США/кв.м.).

З огляду на середньозважений курс долара в обмінниках, який з початку війни зріс майже на 43% – з 28 грн до 40 грн., відбулось падіння цін и в гривневому еквіваленті, щонайменше на 30%. Ціни на оренду однокімнатних та трикімнатних квартир в столиці знизились в переважній більшості через курс долара, а от вартість двокімнатних залишилась незмінною в порівнянні з попереднім місяцем. Так, медіанна ціна оренди квартир в Києві у липні 2022 року склала 5 дол. США/кв.м.. Ціна оренди квадратного метра однокімнатних та двокімнатних квартир склала 5 дол. США. Медіанна вартість трикімнатних квартир – 4 дол. США/кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за липень 2022 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі голошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (88 346 відвідувань за липень 2022 року)
Традиційно, найдорожчим районом Києва для оренди являється Печерський район. Медіанна вартість оренди в центрі столиці становить 496 дол. США за об’єкт, або 8 дол. США за кв.м. На другому місці Шевченківський. Орендодавці в цьому районі просять 343 дол. США за квартиру ($ 7/кв.м.). На третьому місці Голосіївський район – 326 дол. США за об’єкт ($ 6/кв.м). Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі – 169 дол. США за квартиру, або 4 дол. США за кв.м.

Медіанна вартість оренди по районах Києва у липні 2022 року була наступною:

Найбільш дорогим районом для оренди найліквідніших однокімнатних квартир є Печерський район, де медіанна вартість оренди 1К квартири становить 264 дол. США. У Шевченківському та Голосіївському районах можна зняти однокімнатну квартиру в діапазоні від 250 до 260 дол. США. Найдешевшим для оренди районом є Деснянський. Цінник на 1К квартири в цьому районі становить 148 дол. США за місяць.

Медіанна вартість оренди квартир в Києві з розбивкою на кімнати у липні 2022 р.:

Структура пропозиції
Наразі, хоч пропозиція ще значно перевищує попит, але спостерігається поступове пожвавлення на ринку оренди. Так, у липні кількість квартир, вільних для заселення зменшилась на 12,6% в порівнянні з червнем поточного року. Обсяг ринку оренди квартир розподілився наступним чином. 47% від загальної кількості пропозиції, представленої в базі даних Address.ua, зосереджено в категорії однокімнатних квартир. Пропозиція по двокімнатним квартирам – 37%, 16%. – трикімнатні квартири, вільні для заселення.

Структура попиту
Наразі найважливішим критерієм пошуку квартир в оренду являється ціна. Так, у липні 2022р. 49% запитів від охочих зняти квартиру в оренду доводиться на однокімнатні квартири. 44% потенційних орендарів шукають для оренди двокімнатні квартири. Наразі багатокімнатні квартири здати в оренду складніше, так як лише 7% орендарів підшукують житло з трьома і більше кімнатами.

You may also like

Нерухомість

Держгеокадастр забезпечив впровадження функціоналу щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про масив земель сільськогосподарського призначення

31 жовтня 2023 року в програмному забезпеченні Державного земельного кадастру запроваджено функціональну можливість щодо внесення ...

Comments are closed.