Загальна ситуація на ринку нерухомості.

Ринок нерухомості в столиці у липні поточного року зазнав ще більш відчутного зниження цін, ніж в попередньому місяці. Як і зазначалось раніше, ринок ще й досі не відіграв штучне завищення цін, яке відбулось весною. Тож, з урахуванням коливання курсу долара та низького попиту, що продовжується, можна і надалі очікувати зниження цін на квартири.

Наразі ми маємо цілий ряд факторів, які не дають повноцінно відновитися ринку нерухомості. Чого вартий тільки курс долара в обмінниках, який з початку війни зріс майже на 43% – з 28 грн до 40 грн. На ринку склалася ситуація, коли є велика кількість людей, які бажають продати нерухомість, але немає попиту. І є достатня кількість людей (в тому числі і внутрішньо переміщені особи), які, напевно, придбали б житло, але у них немає можливості, – зазначив Олександр Мришук, директор департаменту роздрібного цільового кредитування Банку Кредит Дніпро. – Держава та банки могли б стати містком, який би поєднав потреби цих людей, та допоміг відновитися ринку нерухомості».
Наразі чекаємо задекларовану Кабінетом міністрів програму пільгової іпотеки під 3%, яка дозволить з 1 жовтня отримати пільговий кредит першим кандидатам з чотирьох пільгових категорії (тільки вони можуть претендувати на ставку 3%). Для решти громадян програма почнеться у 2023 році зі ставкою 7%.

Ціни на вторинному ринку нерухомості.

Так, у липні 2022 року медіанна ціна (в доларовому еквіваленті) на столичному ринку
нерухомості зменшилась 5,3%, в порівнянні з червнем, до 1424 дол. США/кв.м.. Даний
показник в категорії 1-но кімнатних квартир зменшився на 6,6% до 1599 дол. США/кв.м.
Двокімнатні квартири впали в ціні на 7,5% (1387 дол. США/кв.м.). Медіанна вартість 3-х
кімнатних квартир знизилась на 5,3% та склала 1231 дол. США/кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за липень 2022 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (88 346 Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за липень 2022 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (88 346 відвідувань за липень 2022 року).


Медіанна ціна пропозиції по районам Києва у липні 2022 р. склала:

Попит на вторинному ринку нерухомості.

Аналізуючи дані ми можемо бачити що найвищим попитом користувалися квартири в
ціновому діапазоні до 30 000 дол.США з часткою запитів 49%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні від 30 000 до 50 000 дол.США – 24%. Житлом від 50 000 дол.США до 70 000 дол.США цікавились 19% користувачів. Житлом дорожчим чим 70 000 дол.США у липні 2022 р. цікавились всього 8% користувачів порталу.

You may also like

Нерухомість

Держгеокадастр забезпечив впровадження функціоналу щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про масив земель сільськогосподарського призначення

31 жовтня 2023 року в програмному забезпеченні Державного земельного кадастру запроваджено функціональну можливість щодо внесення ...

Comments are closed.