Лінгвістично назви бувають жіночими (Nike, Coca-Cola і Disney) і чоловічими.  Компанії з найвищим рейтингом в Interbrand Best Global Brands протягом двадцяти років мали частіше жіночі назви, аніж компанії з нижчим рейтингом.

Дослідники з Університету Калгарі (Канада), Університету Монтани (США), бізнес-школи HEC Paris (Франція) і Университета Цинциннаті (США) оприлюднили статтю в Journal of Marketing, в якій розповідають про лінгвістичні аспекти брендингу.

Жіночі назви брендів викликають позитивний вплив у покупців, з досліджень вчених.

В подібній назві зазвичай два чи більше склади, наголоси потрапляють на другий чи наступний склад, закінчується слово на голосну.

Бренди з жіночою назвою сприймають як більш теплі, тому споживачі обирають їх частіше, аніж «чоловічі» бренди. До подібних висновків прийшли після ряду експериментів.

В цих експериментах вчені надали учасникам на вибір реальні і вигадані назви брендів.

Людям подобаються жіночі назви у брендів «гедоністичних продуктів» як шоколад, але в «функціональних продуктів», наприклад, ваг на підлозі, обирають чоловічі назви.

Рейтинг Interbrand Best Global Brands грунтується на ефективності і силі бренда, що підтверджує успішність брендів з жіночими назвами.

Дослідники проаналізували переліки Interbrand за двадцять років і знайшли, що компанії з жіночими назвами частіше потрапляли у рейтинг. Чим вище позиція бренду, тим ймовірніше, що він використовує жіночу назву.

Зазвичай – це перше, що споживачі знають про компанію. Назва транслює цінності і імідж бренду.

Покупці переважно до брендів ставляться як до людей і асоціюють їх чоловічими або жіночами рисами на підставі назви. Характеристики, пов’язані зі статтю, співвідносяться з брендом.

За матеріалами Inc

You may also like

Leave a reply