SpaceX Ілона Маска завершила черговий раунд фінасування вартістю 850 мільйонів доларів.  Тепер компанію оцінюють в 74 мільярди доларів. Раніше – 46 мільярдів доларів.

Ціна 1 акції – 419,99 доларів за одиницю. Хоч на папери SpaceX, був шалений попит, але компанії вдалось залучити лише частину доступного фінансування.  За 3 дні інвестори подали запити на 6 мільярдів доларів.

До останнього раунду фінансування Маску належало орієнтовно 48 відсотків SpaceX. Якщо мільярдер зберіг частку за собою, вартість зросла приблизно з 20 мільрядів доларів до 32 мільярдів доларів. Становище Маска зросло на 12 мільярдів доларів, але не достатньо, щоб обійти засновника Amazon Джефа Безоса у переліку мільярдерів.

SpaceX збирає засоби на два проекти, які розвиває паралельно. Один з них — багаторазова ракета-носій Starship, призначена для доставки людей на Місяць, Марс та інші космічні об’єкти.

В 2023-му SpaceX має наміри провести приватний космічний політ довкола Місяця, в 2024-му – висадити на неї астронавтів.

NASA, з якою співпрацює SpaceX, має план відправити астронавтів до Марсу всередині 2030-х років.

Фінансування, зокрема, необхідне для проекту Starlink, що передбачає створення супутникової мережі для передавання швидкісного інтернету в будь-який куточок планети.

Мережа Starlink матиме дванадцять тисяч супутників, що перебувають на низькій навколоземній орбіті – це ближче, аніж Міжнародна космічна станція.

Кожна нова компанія, яка запускає супутники, стає банкротом. Але Маск сподівається, що Starlink буде першим проектом, з яким такого не трапиться.

За матеріалами Inc

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *