Через підвищене теплове навантаження на сучасні двигуни, умови роботи ременів істотно ускладнились. Важливо стежити за станом механізму приводу та вчасно міняти зношені деталі, щоб не допустити поломки двигуна та подальшого ремонту.

  • Фактори, що впливають на знос ременів всіх типів;
  • Чому важливо регулярно проводити візуальний огляд приводних ременів;
  • Асортимент приводних ременів Bosch покриває понад 95% сучасного автопарку.

Автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння залишаються наймасовішим видом транспорту на планеті. Для приводу навісних агрегатів більшості з них використовується просте та надійне рішення – зубчастий поліклиновий ремінь, армований поліамідами для підвищення міцності та зносостійкості.

Приводні ремені допоміжних агрегатів сучасних автомобілів мають відповідати суворим вимогам, адже найчастіше вони працюють:

  • за складною «серпантиновою схемою» (коли один ремінь передає крутний момент відразу декільком вузлам: компресору кондиціонера, помпі, генератору, вентилятору та ін.),
  • в умовах підвищених температур моторного відсіку, обумовлених більш щільним компонуванням, а також вищим ступенем форсування сучасних двигунів.

Як правильно стежити за привідними ременями

Якісні сучасні ремені в середньому здатні ефективно працювати протягом 5-6 років активної експлуатації або до досягнення пробігу в 100 000 км. Проте необхідно регулярно проводити візуальну інспекцію, щоб вчасно виявити мікротріщини, відколи та потертості. Ще одним характерним симптомом швидкого виходу ременя з ладу є повторюваний свист, що виникає через прослизання ременя по роликах. Свист може бути обумовлений не тільки зносом зубів ременя, але й несправностями в навісному обладнанні, наприклад, підвищеним опором у генераторі через зношування підшипника. Також потрібно враховувати, що термін служби ременів автомобілів, що експлуатуються в умовах підвищених навантажень, наприклад, у таксі або перегонах, істотно скорочується.

Якщо знехтувати регулярними перевірками, ремінь може порватися в дорозі та призвести до незворотних наслідків. Наприклад, якщо порветься ремінь приводу помпи системи охолодження, водій не виявить вчасно дану несправність і пропустить сигнал індикатора, може дуже швидко перегрітися двигун. Наслідок – зайві витрати на досить дорогий ремонт серця автомобіля.

Ремінний привід вимагає значно більшої уваги, ніж ланцюговий. Для зняття та встановлення ременя потрібен спеціальний інструмент, за допомогою якого можна виставити мітки з точністю до 1 градуса, а також динамометричний ключ, адже вкрай важливо встановити правильний натяг. Якщо ремінь буде занадто розтягнутий, це призведе до неправильної роботи всього механізму приводу. Якщо ж натяг буде надто сильним, ремінь швидше зношуватиметься, на ньому з’являтимуться мікротріщини. Також важливо стежити, щоб під час проведення регламентних робіт із заміни робочих рідин (охолоджувальної, моторної оливи тощо), вони не потрапляли на поверхню ременів. Через хімічний вплив гума ременя також може пошкодитися та потріскатися. Саме тому в сучасних автомобілях механізми приводу допоміжних агрегатів закривають захисними пластиковими кожухами.

Як один з найбільших у світі розробників і виробників автомобільних запчастин, Bosch використовує свій багатий інженерний досвід та інноваційні матеріали для виготовлення всіх компонентів ремінного приводу. Асортимент компанії покриває понад 95% сучасного автопарку.

Для легкових і вантажних автомобілів Bosch пропонує ремені, за якістю повністю ідентичні продукції, що поставляється на конвеєри автовиробників. Застосування спеціальних матеріалів покращує подовжню гнучкість і забезпечує низький рівень зношування в найскладніших умовах експлуатації. Для досягнення механічної стабільності основа ременя армована нитками високотехнологічного корду. Всі елементи ременя також мають підвищену стійкість до теплових навантажень, впливу мастил, ультрафіолету.

Bosch Group є провідним постачальником технологій та послуг у світі. У компанії працює близько 394 500 працівників (станом на 31 грудня 2020 року). Продажі компанії у 2020 році за попередніми оцінками склали 71,6 млрд. євро. За видами діяльності, компанія поділяється на чотири бізнес-сектори: Рішення для мобільності, Промислові технології, Споживчі товари та Енергетика та Будівельні технології. Як провідний постачальник IoT, Bosch пропонує інноваційні рішення для «розумних будинків», промисловості 4.0 та автомобілів з Інтернет-підключенням. Компанія використовує свій досвід і знання у сфері сенсорних технологій, програмного забезпечення та послуг, а також власний хмарний сервіс, щоб стати єдиним постачальником мережевих і багатопрофільних рішень для клієнтів. Стратегічною метою групи компаній Bosch є забезпечення життя людей підключеними до Інтернету продуктами і рішеннями, які або містять штучний інтелект (AI), або були розроблені та виготовлені з його допомогою. Bosch покращує якість життя в усьому світі за допомогою інноваційних і надихаючих продуктів та послуг. Компанія Bosch створює технології, які «винайдені для життя». До складу Bosch Group входить компанія Robert Bosch GmbH та близько 440 дочірніх та регіональних компаній у 60 країнах. Світова мережа виробничих, інженерних та торгових мереж Bosch охоплює майже всі країни світу. Основою для майбутнього зростання компанії є її інноваційний потенціал. У 126 підрозділах компанії Bosch по всьому світу працюють 72 600 співробітників у галузі досліджень та розробок, а також близько 30 000 розробників програмного забезпечення.

Компанію заснував Роберт Бош (1861-1942) у 1886 році у Штутгарті  як «Майстерню точної механіки та електротехніки». Особлива структура власності Robert Bosch GmbH гарантує Групі компаній Bosch підприємницьку свободу, що дозволяє здійснювати довгострокове планування і використовувати значну частку коштів для інвестування, забезпечуючи їй надійне майбутнє. 94% акціонерного капіталу Robert Bosch GmbH належить благодійному фонду Robert Bosch Stiftung GmbH. Контрольним пакетом акцій володіє Robert Bosch Industrietreuhand KG і виконує функції власника на підставі довірчого управління. Інша частина акцій належить родині Бош і Robert Bosch GmbH.

Додаткова інформація доступна онлайн на сайтах: : www.bosch.ua, www.bosch.com.

You may also like

Leave a reply