У квітні 2021 р. медіанна ціна в доларовому еквіваленті на первинному ринку нерухомості зменшилась на 4% в порівнянні з березнем поточного року, та на 10% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

Загальна ситуація на первинному ринку нерухомості

«Впродовж квітня 2021 р курс долара показав тенденцію до зростання, досягнувши максимуму в 28.06 грн/$ 23 квітня. Незважаючи на подальше зниження курсу іноземних валют, ситуація на валютному ринку призвела до коригування доларових цін в новобудовах Києва. Ще одним фактором зниження медіанних цін став вихід на ринок п’яти нових об’єктів з цінами нижче середньоринкових. Це призвело до досить помітних змін цін – в першу чергу постраждали багатокімнатні і трикімнатні квартири. Існуючий на ринку високий попит на нерухомість тим не менше, дозволив зберегти і навіть на 3% підвищити ціни на 1-кімнатні квартири», – коментує Роман Герасимчук, директор City Development Solutions.

У квітні 2021 року до продажу пропонувалися квартири в 254 житлових комплексах, представлених в базі даних порталу Address.ua, в тому числі об’єкти незавершеного будівництва та квартири в будинках, зданих в експлуатацію, які продаються від забудовника.

Ціни на столичну нерухомість

За даними порталу Address.ua, у квітні 2021 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 033 дол. США / кв.м, що на 4% нижче за значення минулого місяця. Даний показник в категорії однокімнатних квартир у квітні виріс в ціні на 3 %, і склав 1046 дол. США / кв.м. Ціна двокімнатних – 1030 дол. США / кв.м., що на 6,4% менше, ніж в березні 2021 р. Медіанна ціна трикімнатних квартир склала 1 012 дол. США / кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за квітень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (224 339 відвідувань за квітень 2021 року).

Структура цін по районах

Одним з найдорожчих районів в столиці, як і раніше залишається Печерський район – 1988 дол. США / кв.м. На другому місці Шевченківський район, де медіанна ціна становить 1509 дол. США / кв.м. Ціна в Подільському районі у квітні 2021р. склала 1165 дол. США / кв.м. Мінімальна ціна – 839 дол. США / кв.м зафіксована в Дніпровському районі.

Попит на столичну нерухомість

У квітні найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000дол. США з часткою запитів 47%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні до 30 000дол. США з часткою 30% від загальної кількості запитів до бази даних порталу Address.ua. Попит на житло з ціною 30 000 – 50 000 дол. США у квітні  2021 р. склав 17% запитів до бази даних порталу.

Попит на двокімнатні квартири у квітні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 46%. 37% запитів користувачів порталу Address.ua були зосереджені в категорії 1-кімнатних, трикімнатними квартирами у квітні 2021 року цікавилися 16% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії квартир від 35 м2 до 50 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 51% від загальної кількості. Квартири до 35 м2 цікавлять 24% претендентів. 16% цікавляться квартирами від 50 м2. до 80 м2. Відсоток запитів на квартири площею від 80 м2 склав 9%.

За даними порталу Address.ua, у квітні 2021 року найбільший інтерес у покупця викликав Голосіївський район столиці. Частка переглядів оголошень в цьому районі склала 32% від загальної кількості переглядів. Далі в пріоритеті покупця – Шевченківський район, із часткою переглядів 14%. Печерський район – 11%. Оболонським районом цікавляться 7% покупців. Найменше покупець цікавиться первинної нерухомістю в Подільському районі.

Розподіл ринку нерухомості

У квітні залишився високий попит на первинну нерухомість. Розподіл попиту між первинним і вторинним ринками був наступним: 80% користувачів порталу Address.ua цікавилися покупкою нерухомості на первинному ринку і 20% на вторинному.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

«Як завжди в період нестабільності валюти, ринок нерухомості реагує досить гостро – в першу чергу це торкнулося житла бізнес і преміум класу, зокрема, медіанна ціна на нерухомість Печерського району опустилася нижче за позначку в $ 2000.

З точки зору попиту ситуація залишилася стабільною – найбільшою популярністю у покупців користуються категорії до $ 30 тис. (Запитів в цьому сегменті набагато більше, ніж пропозиції, тому фактичний обсяг угод залишається низьким), і від $ 50 до $ 70 тис, на який припадає основний обсяг всіх угод на ринку.

За підсумками квітня, первинний ринок все ще домінує і займає 80% в структурі запитів на покупку квартири».

Висновки:

  • У квітні  2021 р. медіанна ціна на первинному ринку нерухомості Києва склала  1033 дол. США / кв.м.
  • «Фактором зниження медіанних цін став вихід на ринок п’яти нових об’єктів з цінами нижче середньоринкових. Це призвело до досить помітних змін цін – в першу чергу постраждали багатокімнатні і трикімнатні квартири»,- коментує Роман Герасимчук
  • Попит на двокімнатні квартири у квітні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 46% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.
  • «Існуючий на ринку високий попит на нерухомість тим не менше, дозволив зберегти і навіть на 3% підвищити ціни на 1-кімнатні квартири», – відзначив Роман Герасимчук.
  • Найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000дол. США з часткою запитів 47%.
  • Знову ми спостерігаємо високий попит на первинну нерухомість. 80% претендентів цікавилися нерухомістю на первинному ринку і 20% цікавилися покупкою нерухомості на вторинному ринку.
  • У квітні 2021 року до продажу пропонувалися квартири в 254 житлових комплексах, представлених в базі даних порталу Address.ua.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

  • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
  • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 30 квітня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 224 339 (Universal Analitics)

Інформаційна довідка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові:Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новрбудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

You may also like

Нерухомість

Відбулася зустріч між Держгеокадастром та Державною земельною службою Латвії щодо співпраці в галузі системи масової оцінки земель

14 вересня 2023 року відбулася зустріч у форматі відеоконференції між представниками Державної служби України з ...

Leave a reply