За даними порталу Address.ua, у квітні 2021 року медіанна ціна оренди житлової нерухомості Києва становила 9 дол. США / кв.м., що на $1 нижче, чим в березні поточного року.  

Ринок оренди у квітні 2021 року був стабільним для однокімнатних квартир, а двокімнатні та трьохкімнатні квартири подешевшали. Так, у квітні медіанна ціна оренди квартир в Києві склала 9 дол. США / кв.м. що на $1 нижче, чим в березні поточного року.    Ціна оренди квадратного метра однокімнатних квартир у квітні склала 10 дол. США. Медіанна вартість двокімнатних – 9 дол. США / кв.м., Трикімнатних квартир – 8 дол. США / кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за квітень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (224 339 відвідувань за квітень 2021 року)

Традиційно, в оренді, найдорожчим районом Києва є Печерський район. Медіанна вартість оренди в центрі столиці становить 992 дол. США / за об’єкт, або 15 дол. США / за кв.м. На другому місці Шевченківський. Орендодавці в цьому районі просять 604 дол. США / за квартиру ($ 11 /кв.м.). На третьому місці Голосіївський район – 540 дол. США / за об’єкт ($ 10 / кв.м). Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі – 301 дол. США / за квартиру, або 6 дол. США / за кв.м.

Медіанна вартість оренди по районах Києва у квітні 2021 року була наступною:

Найбільш дорогим районом для оренди найліквідніших однокімнатних квартир є Печерський район, де медіанна вартість оренди 1К квартири становить 822 дол. США. У Солом’янському, Шевченківському та Голосіївському районах можна зняти однокімнатну квартиру в діапазоні від 390 до 440 дол. США. Найдешевшим для оренди районом є Деснянський. Цінник на 1К квартири в цьому районі становить 285 дол. США / в місяць.

Медіанна вартість оренди квартир в Києві з розбивкою на кімнати у квітні 2021 р.:

Структура пропозиції

У квітні обсяг ринку оренди квартир розподілився наступним чином. 45% від загальної кількості пропозиції, представленої в базі даних Address.ua, зосереджено в категорії однокімнатних квартир. Пропозиція по двокімнатних квартирах – 37%, трикімнатних – 15%. 3% оголошень – багатокімнатні квартири, вільні для заселення.

Структура попиту

У квітні 2021р. 39% запитів від охочих зняти квартиру в оренду  доводиться на однокімнатні квартири. 36% потенційних орендарів шукають для оренди двокімнатні квартири, а 19% – трикімнатні. Найскладніше здавати в оренду багатокімнатні квартири, лише 6% орендарів підшукують житло з чотирма і більше кімнатами.

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

«Незважаючи на заяви деяких учасників ринку про двократне зростання цін на оренду і вибухове зростання кількості угод, дані аналітики говорять про те, що ціни на оренду київської житлової нерухомості в кращому випадку стабільні.

У категорії 3-кімнатних квартир середня ціна оренди в перерахунку на квадратний метр знижується вже 4 місяці поспіль, і в квітні зниження досягло найменшого значення в $8/кв.м.

При цьому, медіанна ціна оренди по районам практично не змінилася – розбіжності з минулим місяцем не перевищують кількох відсотків.

З урахуванням відносно стабільного балансу попиту і пропозиції за категоріями, очевидно, що ринок оренди відчуває нестачу платоспроможних клієнтів, особливо в сегменті просторих і дорогих квартир. Така ситуація може привести до спроб розміняти таке житло, для спрощення здачі його в оренду. Звісно, якщо власнику 3-кімн. квартири пощастить продати свою нерухомість за середньоринковою ціною, та  з відносно невеликою доплатою придбати дві однокімнатні квартири в недавно побудованому будинку в тому ж або аналогічному по логістиці районі».

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

  • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
  • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 30 квітня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 224 339 (Universal Analitics) 

Інформаційна справка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові:Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

You may also like

Нерухомість

Відбулася зустріч між Держгеокадастром та Державною земельною службою Латвії щодо співпраці в галузі системи масової оцінки земель

14 вересня 2023 року відбулася зустріч у форматі відеоконференції між представниками Державної служби України з ...

Leave a reply