«У листопаді 2021 року медіанна ціна в доларовому еквіваленті збільшилась на 4,1% в порівнянні з попереднім місяцем, та на 12,9% збільшилась в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року».

Ціни на вторинному ринку нерухомості.

У листопаді 2021 року медіанна ціна пропозиції квартир на вторинному ринку Києва, представлених в базі даних порталу Address.ua, збільшилась в порівнянні з жовтнем на 4,1%, і склала 1348 дол. США/кв.м. Даний показник в категорії 1-но кімнатних квартир зменшився в порівнянні з минулим місяцем на 3% до 1495 дол. США/кв.м. Двокімнатні квартири виросли в ціні на 5,9% (1320 дол. США/кв.м.). Медіанна вартість 3-х кімнатних квартир склала 1251 дол. США/кв.м., що на 5,6% більше, ніж в попередньому місяці.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за листопад 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (342 081 відвідувань за листопад 2021 року).

Медіанна ціна пропозиції по районам Києва у листопаді 2021 р склала:

У листопаді найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол.США з часткою запитів 37%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні до 30 000 дол.США з часткою 34% від загальної кількості запитів до бази даних порталу Address.ua. Попит на житло з ціною 30 000 – 50 000 дол.США у листопаді 2021 р. склав 16% запитів до бази даних порталу, від 70 000 дол.США і вище – 13%.

Попит на однокімнатні квартири у листопаді 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 43% запитів до бази даних порталу Address.ua. Двокімнатними квартирами цікавились 41% користувачів порталу. Трикімнатними квартирами – 14% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії до 35 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 33% від загальної кількості. Квартирами від 35 м2 до 50 м2 та від 50 м2 до 80 м2 цікавляться по 31% претендентів. Відсоток запитів на квартири площею від 80 м2 склав 5%.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

Листопад 2021 року на вторинному ринку житлової нерухомості Києва показав різноспрямовану динаміку із загальною позитивною тенденцією. Медіанна ціна ринку збільшилася до $1348 за кв. При цьому однокімнатні квартири показали зниження цін на 3,1%, що незначно зменшило розрив між однокімнатними та дво-трикімнатними квартирами – на сьогодні він становить $180-250 за квадратний метр.

Листопад виявився вдалим для Дніпровського, Оболонського та Подільського районів – медіанна ціна зросла на 15-17% за рахунок вимивання більш доступних квартир та високих цінових очікувань продавців. При цьому дефіцит попиту, що відчувався в листопаді, призвів до зниження цін у Печерському, Святошинському і Голосіївському районах.

Структура попиту змістилася в бюджетніші сегменти – на 8% збільшилася кількість запитів на квартири до $30 тис. Найбільш популярними категоріями стали найдоступніші квартири і квартири в середньому ціновому діапазоні – від $50 до $70 тис.

Збільшився попит на квартири площею до 35 кв.м., що свідчить про зниження бажаного бюджету придбання.

В цілому, можна говорити про те, що рівень цін на ринку стає некомфортним для покупця, і продати квартиру на вторинному ринку в найближчі місяці без чутливої знижки буде складніше, ніж на початку або в середині року, особливо з урахуванням майбутніх новорічних свят та традиційного завмирання ринку. наприкінці грудня – січні

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

  • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
  • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 30 листопада 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 342 081    (Universal Analitics)

Інформаційна довідка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові: Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

Вам також може сподобатися

Leave a reply